Раднички повео, Колубара са играчем више до преокрета у другом полувремену

Фудбалери Радничког поражени су на гостовању лазаревачкој Колубари у дерби утакмици 31. кола Прве лиге Србије, резултатом 1:3 (1:0). “Црвени” су и поред овог пораза сачували водећу позицију на табели, а за пласман у Супер лигу неопходно им је да у последња три кола освоје шест бодова.

Утакмицу у Лазаревцу од првог минута почео је Немања Томић, уместо Стеве Ковачевића, па је уместо њега капитенску траку на овој утакмици понео Марко Мирић. У шпиц напада вратио се Милош Зукановић, а искусног Милоша Видовића са позиције штопера тренер Јоксимовић прекомандовао је у средњи ред.

Раднички је први запретио, већ у 2. минуту када је штопер Филиповић после корнера шутирао, али није добро захватио лопту.

Гости су узвратили десет минута касније преко Симића, али је његов ударац са неких 20-так метара, отишао поред гола младог Лукића.

Ништа занимљиво нисмо видели све до 30. минута када је наш тим стигао до вођства. После корнера који је извео Томић, највиши у скоку био је Милош Видовић, који је постигао свој други гол ове сезоне.

У 37. минуту Зукановић је оборен у шеснаестерцу, али Симовић није показао на пенал. То је било све занимљиво у првих 45 минута, који су заслужено припали нашем тиму, уз чак три жута картона показаним нашем играчима (Зукановић, М. Видовић, Алексијевић), што је увелико створило притисак у наставку утакмице.

Раднички је контролисао утакмицу чини се све до 53. минута када је Симић успео да прође Алексијевића у шеснаестерцу, а овај га по виђењу судије Новака Симовића закачио, па је добио други жути картон и уједно скривио пенал. На срећу, у том тренутку, сјајно је интервенисао млади Лукић и одбранио пенал Милосављеву, али су Црвени у наставку имали играча мање, што је било и пресудно за коначан исход.

Принуђен искључењем Алексијевића, Јоксимовић је увео у игру Ковачевића и Илића уместо Зукановића и Томића. Иако са играчем мање наш тим је и даље нападао, али најчешће из контре.

Ипак, у 70. минуту искусни центарфор Колубаре, Дејан Ђенић искористио је центаршут Станковића и ударцем главом савладао Лукића за поравнање резултата.

Само три минута касније Марко Симић је на ивици шеснаестерца преварио Илића и Ковачевића и силовитим ударцем погодио десни горњи део Лукићевог гола и преокренуо резултат у корист домаћина.

У 85. минуту домаћин је преко Симића уздрмао пречку гола Радничког после ударца са неких 25 метара. Остало је 2:1. Покушавао је наш тим са играчем мање да уради нешто више, али до краја Колубара је само потврдила победу, а стрелац је био Иван Тејић након што је Лукић кратко одбио лопту.

Раднички је остао на првој позицији са 62 бода. Колубара сада има 60, а Кабел, који је данас славио у Крушевцу против Трајала, сакупио је 59 бода.

До краја шампионата очекују нас још три утакмице. У недељу против Трајала, потом, гостовање у Добановцима екипи Будућности, и у последњем колу на ”Чика Дачи” дуел са Јагодином. Са освојених 6 бодова Раднички 1923 би се поново нашао у елитном рангу такмичења.

КОЛУБАРА – РАДНИЧКИ 1923 3:1 (0:1)

ЛАЗАРЕВАЦ
Градски.
Играно без присуства публике.
Новак Симовић (Ловћенац).
Помоћници: Матија Олајош Нађ (Суботица), Атила Хармат (Суботица).
Стрелци: Ђенић у 70, Симић у 73, Тејић у 90 (+11). за Колубару, а Милош Видовић у 30. минуту за Раднички 1923.