Три изузетно важна бода “исковали” су наши омладинци на свом терену, у сусрету 34. кола Омладинске лиге Србије против екипе ТСЦ-а из Бачке Тополе – 1:0 (0:0). “Ђаволчићи” су овом победом остали изнад зоне испадања и како ствари тренутно стоје, на добром су путу да сачувају место у најквалитетнијем рангу такмичења.

У првом полувремену није било превише изгледних прилика за промену резултата. ТСЦ је имао благу теренску иницијативу, али је озбиљније запретио само у два наврата, преко Шушњара и Балажа. На другој страни, Крагујевчани су у финишу првог дела сусрета пропустили лепу прилику да стигну до почетне предности, када је након добро изведеног прекида од стране Дукића, Лука Милојевић уздрмао пречку.

Изашли су ученици Горана Ћурчића прилично високо на старту другог полувремена и у потпуности потиснули свог ривала на његову половину терена. Већ у другом минуту наставка Милојевић је још једном покушао да угрози Амиџића ударцем са ивице казненог простора, али је голман ТСЦ-а био добро постављен.

Свега пар минута касније Амиџић је био приморан да вади лопту из сопствене мреже. Играо се 52. минут када је после корнера за домаћи тим лопта дошла до Гвозденовића, који је враћа у гостујући шеснаестерац, где се најбоље снашао Миливојевић и спретним ударцем главом обезбедио “ђаволчићима” почетни капитал.

Могли су гости до изједначења у 56. минуту, када је Кудрић успео да дође до лопте испред истрчалог Жунића, али није успео да је проследи у небрањену мрежу.

Имали су и Крагујевчани добру прилику да дуплирају вођство након прекида у 64. минуту, када се у шанси поново нашао стрелац водећег гола Миливојевић, који овога пута није био довољно прецизан. Запретио је потом и Симовић ударцем са руба шеснаестерца, али је Амиџић био сигуран.

Суочени са резултатским дефицитом и временским цајтнотом, гости су у завршних десетак минута утакмице кренули у општу офанзиву. У 86. минут Кангрга је покушао ударцем искоса са десне стране да погоди супротан угао Жунићевог гола, међутим није био довољно прецизан. Два минута касније Гардашевић се нашао у одличној прилици за гол после прекида, али је Жунић на време предосетио опасност, скратио угао и спречио најгори могући епилог по његов тим.

Офанзивна игра екипе ТСЦ-а отворила је “ђаволчићима” простор за контре, па је управо из једне такве ситуације Ристић могао да стави тачку на ову утакмицу у другом минуту судијске надокнаде времена, али је шутирао поред гола.

До краја сезоне у Омладинској лиги Србије остало је да се одиграју још четири кола, а наши омладинци чврсто држе 14. позицију на табели, која их оставља у елитном рангу такмичења.

Прилику да увећају тренутни бодовни салдо “ђаволчићи” ће имати предстојеће викенда на гостовању већ отписаном Новом Саду 1921.

РАДНИЧКИ 1923 – ТСЦ 1:0 (0:0)