Раднички 1923 убедљив у сусрету са београдским српсколигашем

Без већих проблема фудбалери крагујевачког прволигаша савладали су београдску Локомотиву у другој припремној утакмици ове зиме – 4:0 (2:0).

Како припреме одмичу, тако “црвени” све више подижу форму. Најбољи доказ за то је данашњи сусрет са београдским српсколигашем, кога предводи некадашњи првотимац Радничког 1923 Александар Стојмировић. Изабраници Дарка Милисављевића одиграли су у јаком ритму свих деведесет минута, уз доста трчања и са константним пресингом на противничкој половини терена, а судећи по коначном резултату, ни стрелци нису затајили.

Шеф струке Крагујевчана пружио је прилику свим расположивим првотимцима, укључујући ту и пар момака из омладинског погона. Посебну пажњу изазвао је дебитантски наступ новајлије Ненада Радоњића, придошлице из лазаревачке Колубаре. Услед повреда изостали су леви бек Александар Поповић и први стрелац екипе Слађан Никодијевић, док је Стеван Ковачевић због повишене температуре морао да остане код куће.

“Црвени” су офанзивним приступом од самог старта утакмице довели ривала у подређен положај и наметнули свој ритам игре. Ипак, и поред теренске иницијативе фудбалери крагујевачког тима су тешко долазили до прилике за гол, будући да се млада екипа београдског српсколигаша умешно бранила.

Прва озбиљнија прилика указала се младом Максимовићу у 15. минуту, када је са неких десетак метара шутирао право под пречку, али је голман Локомотиве Танић демонстрирао своје квалитете. Шест минута касније бележимо и први покушај гостију преко Радичанина, али је Раичевић био опрезан.

У 23. минуту Ћировић се после убачене лопте од стране Варјачића нашао усамљен на другој стативи, међутим, изостала је права завршница.

Коначно је брана гостију попустила у 25. минуту. Огњен Илић се изборио за лопту на противничкој половини терена и након што је пронашао простор за ударац сместио ју је у мрежу за вођство Радничког 1923 од 1:0.

Није дуго прошло пре него што су “црвени” дуплирали предност. Игор Петровић је оборио Максимовића у казненом простору своје екипе, тако да је судија Филип Петронијевић без икакве дилеме показао на белу тачку. Управо је Максимовић био сигуран егзекутор најстроже казне, пославши лопту у једну, а голмана Локомотиве на другу страну.

У финишу првог полувремена млади Петар Симовић пропустио је лепу шансу да се упише у листу стрелаца, а затим је непосредно пред одлазак на одмор Огњен Илић играо руком у шеснаестерцу своје екипе, тако да су гости добили прилику да са беле тачке смање заостатак. Ипак, намеру Радојковића прочитао је Лазар Раичевић и успео да одбрани ударац са једанаест метара, па су на одмор Крагујевчани отишли са предношћу од два гола.

У друго полувреме обе екипе су ушле са знатно измењеним саставима у односу на први део сусрета. Дарко Милисављевић је при том извршио и промену формације, заигравши са четири играча у последњој линији.

Играо се 60. минут када је Огњен Илић својим другим поготком на утакмици повисио предност Крагујевчана на 3:0. Седам минута касније новајлија Радоњић, који је данас често мењао позиције и својим кретњама збуњивао противничке дефанзивце, имао је лепу прилику да свој деби у дресу крагујевачког клуба крунише поготком, али је шутирао тик поред стативе.

Коначан резултат данашњег сусрета на помоћном терену стадиона “Чика Дача” постављен је у 84. минуту, када је омладинац Цветковић зашао иза леђа одбране Београђана и матирао Танића за 4:0.

Дарко Милисављевић могао је да буде задовољан ангажованошћу својих фудбалера који су свих деведесет минута одиграли у високом ритму.

– Оно што ме највише радује, то је приступ обавезама од стране мојих момака, како на овој утакмици, тако и у протеклом периоду припрема. То је управо оно на чему највише инсистирамо – тај професионални однос сваком тренингу, свакој утакмици. Иако су ово припремне утакмице, где је резултат у другом плану, сигурно је да свака победа прија, посебно јер на тај начин екипа стиче сигурност и веру у своје могућности. Посебно сам задовољан наступом четворице момака из омладинског погона који су прикључени првом тиму – истиче тренер Крагујевчана.

Шеф струке клуба са “Чика Даче” осврнуо се и на новајлију Ненада Радоњића, који је оставио прилично добар утисак на премијери.

– Са Радоњићем добијамо једну нову димензију у игри. Надам се да ће својим фудбалским и људским квалитетима помоћи овој екипи у наставку сезоне – додао је Милисављевић.

РАДНИЧКИ 1923 – ЛОКОМОТИВА 4:0 (2:0)

Први помоћни терен стадиона “Чика Дача”

Гледалаца: 100
Филип Петронијевић (Крагујевац)
Помоћници: Андреа Милошевић, Марија Јовановић (такође из Крагујевца)
Стрелци: Илић у 25. и 60, Максимовић у 34. (једанаестерац) и Цветковић у 84. минуту за Раднички 1923

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Петровић, Здравковић, Филиповић, Варјачић, Мијатовић, Видовић, Ћировић, Илић, Максимовић, Симовић. Играли су још: Савић, Рађен, Алексијевић, Грбовић, Тодоровић, Цветковић, Радоњић, Павловић и Милошевић.

ЛОКОМОТИВА: Танић, Радичанин, Милутиновић, Игор Петровић, Исаиловић, Радојковић, Иван Петровић, Лазаревић, Ђокић, Веселиновић, Радић. Играли су још: Илијев, Ђукановић, Стевановић, Матић, Микетић, Релић, Новитовић, Л. Илић, Алексовски и М. Илић.

Наредну проверу фудбалери Радничког 1923 имаће у среду, 5. фебруара, против Јагодине. Почетак утакмице предвиђен је за 14 часова.