Пролећно усијање “црвених”: Након Нишлија и Воша “страдала” на “Чика Дачи”

То што су данас наспрам себе имали прилично квалитетног и мотивисаног ривала, који је гостовање у престоници Шумадије видео као прилику за прву пролећну радост после неочекиваног ремија са лучанском Младошћу на “Карађорђу”, није спутало изабранике тренера Феђе Дудића да још једном потврде епитет најпријатнијег изненађења досадашњег дела Моцарт Бет Суперлиге. У једној прилично отвореној утакмици са доста шанси на обе стране пресудила је већа жеља за победом домаћег тима, који је до тријумфа дошао поготком Милоша Ристића са “беле тачке” пет минута пре краја утакмице.

Стратег Крагујевчана био је приморан да направи две промене у односу на састав који је супротставио нишком Радничком на пролећној премијери пре седам дана. Лакше повређеног Бојана Аџића на позицији десног бека одменио је новајлија Мехмед Ћосић, а у стартних 11 се после одрађене суспензије због парних картона вратио Милош Ристић, испоставиће се касније човек одлуке на данашњој утакмици.

На другој страни, шеф струке новосадских “црвено-белих” Божидар Бандовић одлучио је да свог колегу на клупи Радничког 1923 изненади променом формације, што је у први мах збунило Крагујевчане, који се нису баш најбоље снашли у раној фази утакмице. Почетну конфузију фудбалера домаће екипе први је покушао да искористи новајлија Зади на истеку првог минута ударцем искоса са леве стране, али се опрезни Лековић није дао изненадити. Само минут касније фудбалски интернационалац из Обале Слоноваче је припремио шансу Алекси Вукановићу, који погађа у ногу Стојана Лековића.

Након што су се гости “истутњали”, Крагујевчани су полако почели да преузимају конце игре у своје руке и већ прву озбиљнију акцију на утакмици успели су да преточе у вођство. Све је почело од Нигеријца Џофрија Чинеде, коме је ово био опроштајни наступ у дресу Радничког 1923, с обзиром да ће каријеру наставити у редовима кинеског друголигаша Лиаонинга. Он је у контри правовремено проиграо Килијана Бевиса, који је потом несебично упослио у последње време голгетерски изузетно расположеног Салија Вижђија, коме је ово данас био трећи узастопни, а укупно четврти погодак у сезони.

Имали су домаћи лепу прилику да дуплирају стечену предност шест минута касније, када се Чинеду нашао у шанси, али је лопта након његовог ударца завршила поред десне стативе Росићевог гола.

Сам финиш првог полувремена доноси прегршт узбуђења пред оба гола. Најпре је стрелац водећег поготка “црвених” Вижђи пропустио прилику да казни велику грешку Бразилца Матеуса, да би одмах потом Лековић на другој страни бравурозном интервенцијом зауставио прилично лукав покушај Радуловића са ивице шеснаестерца. Уследила је потом контра Крагујевчана у којој је Вижђи покушао да упосли Чинедуа, али се испречио пожртвовани Лазаревић. Била је то уједно и последња прилика за промену резултата у првих 45 минута.

Петнаестоминутна пауза више је пријала гостима, који су у други део утакмице ушли са много више енергије и одлучности у намери да што пре врате резултатску равнотежу. У томе су и успели у 64. минуту, када је брзоноги Радуловић преварио Митровића, а затим проследио лопту до Зукића, коме није било тешко да прецизним ударцем са десетак метара матира у овој ситуацији немоћног Лековића.

Наредни минути након примљеног гола били су прилично критични за Шумадинце, који су само захваљајући прибраном Лековићу успели да “преживе” овај кризни период утакмице. Био је чувар мреже Радничког 1923 на висини задатка након још једног лукавог покушаја Радуловића са дистанце, а успешно је “детонирао” и “бомбу” Матеуса са удаљености од преко 20 метара.

Запретили су потом после дужег времена и Крагујевчани. Новајлија Ивеља се нашао у изгледној позицији пред гостујућим голом, али није био довољно прецизан у самој завршници.

И онда је уследио детаљ који је одлучио исход данашње утакмице. У току је био 81. минут када је након центаршута Бевиса лопта погодила у руку штопера Војводине Јеличића. Главни арбитар Лукић у први мах није реаговао, али је на интервенцију колега из ВАР собе одлучио да погледа снимак спорне ситуације, који је показао да ту ипак постоји довољно елемената за најстрожу казну. Сигуран са једанаест метара био је Милош Ристић, који је послао лопту у једну, а голмана Војводине Росића у другу страну.

Могао је домаћин у судијској надконади времена да “овери” тријумф преко резервисте Ђурића, али се истакао Росић.

“Црвени” су се данашњом победом над Новосађанима активно укључили у трку за излазак у Европу. Крагујевчани су тренутно на деоби шесте позиције, заједно са њиховим данашњим ривалом Војводином и лучанском Младошћу, при чему им петопласирани Нови Пазар бежи само један бод.

Након три узастопне утакмице на домаћем терену, фудбалере Радничког 1923 наредног викенда очекује гостовање ивањичком Јавор Матису, кога су, подсетимо, савладали у првом делу сезоне на “Чика Дачи” са 2:0.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЈВОДИНА 2:1 (1:0)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 3 500.
Лазар Лукић (Београд).
Помоћници: Милоје Милићевић (Прокупље), Стефан Војнић (Бољевац).
Стрелци: Вижђи у 19. и М. Ристић из једанаестерца у 85. минуту за Раднички 1923, а Зукић у 64. минуту за Војводину.
Жути картони: Вижђи, Бевис, Зорић, Глушчевић, Лековић (Раднички 1923), Вукановић, Црномарковић, Букинац, Зукић (Војводина).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Ћосић, Шербечић, Митровић, Дадић, М. Ристић (од 88. Симовић), Алексић, Вижђи (од 64. Зорић), Видосављевић (од 72. Глушчевић), Бевис (од 88. Ђурић), Чинеду (од 72. Ивеља). Тренер: Феђа Дудић.

ВОЈВОДИНА: Росић, Лазаревић, Јеличић, Црномарковић, Матеус, Петровић (од 59. Савићевић), Милосављевић (од 59. Букинац), Радуловић, Николић (од 46. Зукић), Зади (од 90+1. Кембел), Вукановић (од 79. Ивановић). Тренер: Божидар Бандовић.