Преокретом до друге победе у низу

Успон форме који су наговестили убедљивим тријумфом у сусрету са новосадском Младошћу, фудбалери Радничког 1923 потврдили су данашњом победом на гостовању суботичком Спартаку у утакмици 13. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије – 2:1 (2:1). Крагујевчани су до другог узастопног, а укупно четвртог тријумфа у сезони дошли након резултатског преокрета у првих 45 минута, када су најпре анулирали рани заостатак од једног гола, да би пред сам одлазак на одмор преузели вођство, које су успешно сачували до самог краја утакмице.

Веровали су Шумадинци да могу искористити резултатску кризу домаћег Спартака како би се домогли нових првенствених бодова, који би им и те како значили пред серију изузетно тешких утакмица које их очекују у првој половини октобра. Знали су “црвени” да ће насупрот себе имати екипу којој буквално “гори под ногама” и која је данашњу утакмицу доживљавала као неку врсту “дана де”, али то није реметило њихове победничке аспирације.

Почетак утакмице није обећавао. Суботичани су већ после четири минута игре дошли до вођства поготком младог Хрстића, који се након центаршута Танасина и спретне реакције Срећковића, који је главом скренуо лопту на другу стативу, најбоље снашао пред голом крагујевачког тима.

Уследио је период тоталне офанзиве Крагујевчана, који су свим снагама настојали да што пре дођу до резултатског поравнања. Најпре је покушао Милош Видовић после корнера, да би пар минута касније запретио и Дамјан Крајишник из слободног ударца, али је оба пута лопта завршила ван оквира гола суботичког тима.

Напори фудбалера Радничког 1923 да стигну до изједначења коначно су уродили плодом у 34. минуту, када је после убачене лопте из прекида и гужве пред голом домаће екипе Дамјан Крајишник добро одмереним приземним ударцем са удаљености од десетак метара приморао голмана Спартака Филипа Манојловића на капитулацију.

Деловало је да ће се на паузу отићи са нерешеним резултатом, али је у првом минуту судијске надокнаде времена дошло до контакта између Бразилца Евандра да Силве и штопера Спартака Стефана Филиповића у казненом простору домаће екипе, након чега је судија Стојановић досудио једанаестерац у корист гостију из срца Шумадије, који је у погодак претворио Милутин Видосављевић доневши тако велики преокрет крагујевачком тиму.

Домаћин је у другом полувремену заиграо знатно офанзивније и створио пар изгледних прилика за изједначење, али је голман Радничког 1923 Стојан Лековић био просто несавладив. Млади чувар мреже крагујевачког суперлигаша сјајно је реаговао након покушаја Танасина у 67. минуту, као и резервисте Обрадовића пет минута касније, када је бравурозном парадом скренуо лопту у корнер.

Имали су и “црвени” једну добру ситуацију у 79. минуту да отклоне све дилеме око победника данашњег сусрета, али је ударац Стефана Чоловића са ивице шеснаестерца осујетио Филип Манојловић.

Срећа је погледала Крагујевчане након ударца главом Стефана Филиповића у последњем минуту утакмице, када је лопта уместо у голу завршила на пречки.

Шумадинци су се данашњом победом учврстили у средини табеле са 15 освојених бодова, док је Спартак после петог пораза у низу остао у доњем делу табеле са 10 сакупљених бодова.

Фудбалере Радничког 1923 у наредном колу очекује још једно гостовање, овога пута нишком имењаку, кога са клупе предводи доскорашњи стратег “црвених” Ненад Лалатовић.

СПАРТАК – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (1:2)

СУБОТИЦА
Градски.
Судија: Андрија Стојановић (Београд).
Помоћници: Ненад Радоичић, Новак Новаковић (такође из Београда).
Стрелци: Хрстић у 4. минуту за Спартак, а Крајишник у 34. и Видосављевић у 45+3. минуту из једанаестерца за Раднички 1923.

СПАРТАК: Манојловић, Танасин, Митровић, Филиповић, Остојић, Шимура (од 81. Абрахам), Тошевски (од 46. Обрадовић), Станић (од 89. Босић), Бјелановић, Срећковић (од 89. Ђурасовић), Хрстић (од 46. Тумбасевић). Тренер: Љубиша Дунђерски.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Влајковић, Пецељ, Миличић, Цветиновић, М. Видовић, Крајишник (од 72. Срнић), Чоловић (од 89. Брновић), Видосављевић (од 89. Зорић), Евандро (од 60. Стоиљковић), Шимић (од 72. Убупарип). Тренер: Дејан Јоксимовић.