Преокрет за четири минута

Фудбалери Радничког 1923 поражени су на гостовању новосадској Војводини у утакмици 14. кола Линглонг Супер лиге Србије – 1:3 (1:0). Крагујевчани су први дошли до предности преко Вељка Трифуновића, али су Новосађани са два брза гола почетком другог дела утакмице преокренули резултат у своју корист, да би потом тријумф осигурали поготком капитена Човића са “беле тачке”.

Крагујевачки суперлигаш је у Нови Сад допутовао у “окрњеном” саставу, без повређеног Марка Мирића, суспендованог Алексе Дамјанца, као и тројице играча који су у изолацији због ковид инфекције (Милош Видовић, Ђорђе и Саша Јовановић).

У екипу се вратио опорављени Немања Томић, који је понео и капитенску траку на данашњој утакмици, док се по први пут у сезони међу стативама нашао млади Огњен Лукић, који је због теже повреде зарађене још током припремног периода пропустио протекли део првенства.

У стартној постави нашао се и високи дефанзивац Милан Милановић, који је на овој утакмици чинио штоперски тандем са Стефаном Филиповићем, Урош Благојевић је овога пута добио предност у односу на Огњена Лакићевића на позицији левог бека, док је као изнуђено решење на месту десног бека заиграо Игор Вићентијевић. Урош Видовић и Драгољуб Срнић заузели су централна места у маневру, док су Вељко Трифуновић и Немања Драгутиновић дејствовали тик иза најистуренијег Борисава Бурмаза.

Прво полувреме није донело превише садржајну игру. Обе екипе су настојале да из брзе транзиције дођу у прилику за постизање поготка, а прва таква шанса указала се Новосађанима у 3. минуту, када је Мркаић ударцем са ивице шеснаестерца покушао да изненади Лукића, који је избацио лопту преко пречке.

Још бољу прилику да дође до вођства домаћин је имао у 17. минуту. Вукадиновић је убацио лопту са леве стране, она је прошла све играче на првој стативи и дошли до Јеличића, који са три метра не успева да погоди празан гол Радничког 1923.

Дошли су потом и Крагујевчани до даха и запретили преко Томића, док је на другој страни Вукадиновићев ударац са ивице шеснаестерца зауставио сигурни Лукић.

Текао је 34. минут, када је Драгољуб Срнић освојио лопту на противничкој половини терена и проследио је до Немање Томића, који је идеално упослио брзоногог Вељка Трифуновића, коме је преостало да добро одмерним ударцем са неких седам-осам метара матира чувара мреже Војводине Николу Симића.

Био је то прави шок за домаћина, који се није надао оваквом епилогу првог дела сусрета. Петнаестоминутна пауза очигледно је добро дошла фудбалерима Војводине да се пресаберу и да са много више жустрине уђу у наставак утакмице.

Већ после три минута игре у другом полувремену, Новосађани долазе до резултатског поравнања и то сјајним поготком Вукадиновића, који је као из катапулта “распалио” са неких осамнаест метара и поцепао мрежу крагујевачког тима.

Четири минута касније млади Лукић био је приморан да поново вади лопту из своје мреже. После гужве пред голом Крагујевчана и погођене пречке од стране Мркаића, Вељко Симић доноси потпуни преокрет новосадском тиму.

Могао је и изузетно талентовани Мирко Топић да се упише међу стрелце у 56. минуту, али је лопта након његовог ударца са ивице шеснаестерца погодила стативу.

Улазак хитроногог Александра Варјачића, који је јуче стао на “луди камен”, унео је мало живости у игру Радничког 1923, да би покушај Немање Томића из слободног ударца у 64. минуту показао да Шумадинци немају намеру да истакну “белу заставу”.

И таман када је деловало да су се Крагујевчани коначно консолидовали и успоставили баланс на терену, Војводина постиже и трећи гол. Зукић је послао одличну лопту у простор за Симића, кога руши голман Радничког 1923 Огњен Лукић, а епилог свега био је казнени ударац, који је у погодак претворио капитен новосадског тима Немања Човић.

Тада је већ постало јасно да Шумадинци клизе ка трећем узастопном поразу. Новосађани су у финишу сусрета пропустили пар прилика да победу учине још убедљивијом, а успели су да постигну и гол, који је поништен због офсајда.

Крагујевчани су тако продужили серију пораза и наставили са понирањем на табели. Тренутно се екипа са “Чика Даче” налази на дванаестој позицији са четрнаест освојених бодова.

Наредни првенствени изазов “црвени” ће имати кроз седам дана, када ће на свом терену угостити шампиона Србије, екипу Црвене звезде.

ВОЈВОДИНА – РАДНИЧКИ 1923 3:1 (0:1)

НОВИ САД
Стадион:
“Карађорђе”.
Судија: Милан Стефановић (Београд).
Помоћници: Милош Мишкељин (Београд), Милорад Јовановић (Љиг).
Стрелци: Вукадиновић у 48, Симић у 52. и Човић из једанаестерца у 69. минуту за Војводину, а Трифуновић у 34. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Стевановић, Деветак, Човић, Максимовић (Војводина), Бурмаз, Трифуновић, Драгутиновић, Лукић (Раднички 1923).

ВОЈВОДИНА: Н. Симић, Бјековић, Јеличић, Стевановић, Деветак, Топић, Максимовић (од 90. Милетић), Вукадиновић (од 71. Бастајић), Човић, В. Симић (од 90. Новевски), Мркаић (од 62. Зукић).

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Вићентијевић (од 88. Ристовић), Благојевић, Милановић, Филиповић, Видовић, Срнић, Томић (од 75. Илић), Драгутиновић (од 60. Варјачић), Трифуновић, Бурмаз (од 75. Максимовић).