Освојеним бодом на гостовању екипи Земуна, изабраници Дејана Јоксимовића окончали су серију од три узастопна пораза у Омладинској лиги Србије. У утакмици која није обиловала узбуђењима, мреже су остале нетакнуте – 0:0.

“Ђаволчићи” су и на овој утакмици наступили у ослабљеном саставу. Александар Петровић се придружио Андреји Ристићу на листи повређених играча, Лазар Милетић је у међувремену добио позитиван налаз на коронавирус, док је Огњен Лакићевић одсуствовао због обавеза са првим тимом.

Након фудбалске успаванке у првих 45 минута, Арсенијевић је опасним ударцем са ивице шеснаестерца у 55. минуту најавио знатно занимљивији други део сусрета.

Пет минута касније Цакић је могао да доведе екипу Земуна у вођство, али је из изгледне позиције шутирао поред гола.

Покушао је потом и високи нападач Земунаца Стеван Николић у два-три наврата да донесе предност домаћем тиму, међутим без успеха.

На другој страни, запретио је Војиновић после прекида у 81. минуту, али је и он био непрецизан.

Најбољу прилику на утакмици пропустио је фудбалер Земуна Никола Тодовић у другом минуту судијске надокнаде времена, када је изненадним ударцем са дистанце уздрмао стативу.

Након једанаест одиграних кола у Омладинској лиги Србије, наши омладинци заузимају осму позицију на табели са петнаест освојених бодова.

“Ђаволчићи” ће у следећем колу угостити вршњаке из београдског Рада.

ЗЕМУН – РАДНИЧКИ 1923 0:0