Преокрет у режији Никодијевића и Варјачића

По други пут у овој такмичарској сезони, фудбалери Радничког 1923 успели су да савладају лидера Прве лиге Србије, екипу београдског Графичара – 3:2 (1:2). “Црвени” су добро отворили утакмицу, повели голом Ћировића, али су до одласка на одмор популарни “графоси” успели да преокрену резултат у своју корист. У другом полувремену на сцену је ступио убојити тандем Варјачић-Никодијевић, који је, баш као и у јесењем дуелу на стадиону “Рајко Митић”, поново био кобан за Београђане.

После скоро три месеца паузе, крагујевачки фудбалски бастион – стадион “Чика Дача”, поново је оживео на радост бројних симпатизера Радничког, који су се силно ужелели утакмица свог вољеног клуба. И заиста, близу хиљаду гледалаца могло је да ужива у једној заиста отвореној и динамичној фудбалској представи, која је обиловала узбуђењима и головима, а на крају су се победи радовали пулени тренера Дарка Милисављевића, који су по други пут ове сезоне узели меру популарним “графосима”.

Млада екипа Графичара, сачињена махом од изданака омладинске школе београдске Црвене звезде, ушла је у ову утакмицу без респекта, жељна надигравања са такође веома инспирисаним домаћином, који је жарко желео да се пред својом публиком искупи за пораз у Добановцима прошлог викенда. Због тога и не чуди јак темпо од самог старта утакмице, а први су запретили гости преко Цветковића на истеку 6. минута, чији је ударац изблокирао пожртвовани Петровић.

Домаћин је први шут ка противничком голу упутио у 9. минуту преко Стевана Ковачевића, који није био довољно прецизан са дистанце. Само минут касније, лукави Ковачевић је интелигентно, у свом стилу, проиграо Ћировића у срцу казненог простора гостију, који је у паду успео да захвати лопту и упути је ка противничком голу. Голман Графичара Страхиња Савић покушао је да интервенише, али се лопта на крају ипак закопрцала у његовој мрежи.

Нису се Крагујевчани задовољили почетном предношћу, већ су наставили да прете ривалу. Тако се у 19. минуту у шанси нашао Варјачић, који је лепо прихватио једну дубинску лопту, вешто се ослободио свог чувара, а затим шутирао левом ногом, али је голман Страхиња Савић уз доста среће успео да сачува свој гол у овој ситуацији.

Бележимо потом и добар покушај Огњена Илића са неких двадесетак метара удаљености од противничког гола, али је лопта прохујала поред стативе.

У јеку атака “црвених”, гости из Београда стигли су до изједначења. Вихорни Цветковић, који је од почетка утакмице задавао доста проблема одбрани Радничког 1923, искористио је своју брзину и добро темпиран пас од стране Николића да донесе свом тиму резултатско поравнање – 1:1.

Изједначујући погодак раздрмао је мало момке у белим дресовима, пребацивши психолошки притисак на играче домаћег тима, који су до тог тренутка у потпуности контролисали дешавања на терену. Уследили су покушаји Крстовића и Николића, а затим и једна добра контра Београђана, коју је правовременим истрчавањем осујетио Владимир Савић.

Само пар секунди касније истакао се Савићев колега и презимењак на голу Графичара, који је успешно укротио снажан ударац Стевана Ковачевића, а затим после корнера и покушај главом Слађана Никодијевића. Додуше, имао је чувар мреже Графичара и доста среће у тим моментима, будући да је приликом једне од његових бројних интервенција лопта дошла до Рађена, који је са удаљености од свега 2-3 метра пребацио оквир гола.

И када се очекивало да ће се на одмор отићи са резултатским егалом, Крстовић је у 43. минуту искористио смушеност одбране Радничког и идеалан центаршут Станојева претворио у погодак за 1:2.

Био је то заиста велики шок за све симпатизере крагујевачког тима, који се нису надали оваквом епилогу, нарочито након добре игре и почетног вођства њихових љубимаца.

Пре него што су играчи отишли на заслужени предах, Ковачевић је из слободног ударца са неких двадесетак метара још једном ставио на муке Страхињу Савића, који је поново потврдио своје високе голманске квалитете и лепом парадом избацио лопту у корнер.

Опасни Цветковић је на старту другог полувремена могао да загорча судбину “црвених”, када се као метак стуштио по левој страни, оставивши иза себе Слађана Мијатовића, али је онда у жељи да асистира неком од својих саиграча послао лопту право у руке Владимира Савића.

Кључни моменат, који је детерминисао даљи ток утакмице, догодио се у 59. минуту. Варјачић је извео прекид са десне стране, упутивши центаршут право у срце казненог простора, где је Слађан Никодијевић надвисио у скоку Фићовића и снажним трзајем главом послао је лопту у даљи угао – 2:2.

Шест минута касније, исти тандем режира потпуни преокрет. Поново је Варјачић идеално послужио Никодијевића, који у свом стилу главом тресе мрежу противника за коначних 3:2. Био је то десети гол стаменог центарфора Крагујевчана у текућој сезони, који му је донео трећу позицију на листи стрелаца Прве лиге Србије.

Могао је Никодијевић можда и до хет-трика у 75. минуту, али је убачена лопта од стране Ковачевића ипак била прејака за њега.

Покушавали су гости у финишу утакмице да дођу до изједначења, али једноставно нису имали довољно снаге за такав подвиг, тако да су се на крају заслужено радовали фудбалери домаћег тима и њихове присталице.

Крагујевчани су данашњом победом повратили осму позицију на прволигашкој табели са 38 освојених бодова.

До краја сезоне “црвене” очекују још две утакмице – против Новог Пазара у гостима и са Земуном на “Чика Дачи”.

РАДНИЧКИ 1923 – РФК ГРАФИЧАР 3:2 (1:2)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 800.
Судија: Немања Гајдобрански (Нови Сад).
Помоћници: Петар Радић (Нови Сад), Бошко Божовић (Пирот).
Стрелци: Ћировић у 10, Никодијевић у 59. и 65. минуту за Раднички 1923, а Цветковић у 23. и Крстовић у 43. минуту за РФК Графичар.
Жути картони: Мијатовић, Ћировић, Видовић, Варјачић (Раднички 1923), Одада, Цветковић (РФК Графичар).

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Петровић, Здравковић, Рађен, Варјачић, Мијатовић, Алексијевић, Ћировић (од 86. Грбовић), Ковачевић, Илић (од 68. Видовић), Никодијевић (од 78. Радоњић).

РФК ГРАФИЧАР: Савић, Дабић (од 87. Пантовић), Николић, Ераковић, Мркела, Одада, Фићовић (од 69. Маронг), Станојев, Цветковић, Побулић (од 78. Сантрач), Крстовић (од 69. Миловановић).