Премијера против Пироћанаца на “Чика Дачи”

У просторијама Спортског центра Фудбалског савеза Србије у Старој Пазови одржана је седница Скупштине Заједнице клубова Супер и Прве лиге Србије, на којој је обављен жреб за наступајућу такмичарску сезону 2019/2020. Раднички 1923 ће на премијери, 3. августа, на свом “Чика Дачи” угостити повратника у Прву лигу Србије, екипу Радничког из Пирота.

И ова сезона у Првој лиги Србије имаће тридесет регуларних кола, након чега ће првих осам екипа наставити такмичење у плеј-офу, а преосталих осам у плеј-ауту. Новина је то да ове сезоне неће бити поделе бодове на крају прве фазе такмичења, као што је то био случај претходне сезоне, a одређене промене извршене су и по питању баража.

По завршетку плеј-офа, две најбоље пласиране екипе обезбедиће директан пласман у елиту, док ће у бараж 3. и 4. екипа на табели, које ће овога пута директно разигравати са 13. и 14. екипом из Супер лиге Србије.

Према календару, прелиминарни део такмичења креће нешто раније у односу на прошлу годину, 3. августа, и трајаће до 4. априла наредне године. У јесењем делу сезоне, који ће трајати до 4. децембра, предвиђено је да се одигра 23 кола. Пролећни део сезоне, који стартује 29. фебруара 2020. године, обухватиће преосталих седам кола.

Фудбалери Радничког ће на старту нове такмичарске сезоне, 3. августа од 17 часова и 30 минута, угостити имењака из Пирота, иначе повратника у прволигашки ранг такмичења.

Прво гостовање у новој сезони Крагујевчани ће имати у Новом Саду, против још једног новајлије у лиги, екипе Кабела.

Ево и комплетног распореда утакмица ФК Раднички 1923 у сезони 2019/2020:

1. коло (3. август): РАДНИЧКИ 1923 – Раднички (Пирот)
2. коло (10. август): Кабел – РАДНИЧКИ 1923
3. коло (14. август): РАДНИЧКИ 1923 – Динамо
4. коло (18 . август): ОФК Бачка – РАДНИЧКИ 1923
5. коло (24. август): РАДНИЧКИ 1923 – Смедерево 1924
6. коло (31. август): РАДНИЧКИ 1923 – Металац
7. коло (4. септембар): Синђелић – РАДНИЧКИ 1923
8. коло (8. септембар): РАДНИЧКИ 1923 – Златибор
9. коло (15. септембар): ОФК Жарково – РАДНИЧКИ 1923
10. коло (21. септембар): РАДНИЧКИ 1923 – Трајал
11. коло (29. септембар): Бежанија – РАДНИЧКИ 1923
12. коло (5. октобар): РАДНИЧКИ 1923 – Будућност
13. коло (9. октобар): РФК Графичар – РАДНИЧКИ 1923
14. коло (13. октобар): РАДНИЧКИ 1923 – Борац
15. коло (19. октобар): Земун – РАДНИЧКИ 1923
16. коло (27. октобар): Раднички (Пирот) – РАДНИЧКИ 1923
17. коло (3. новембар): РАДНИЧКИ 1923 – Кабел
18. коло (9. новембар): Динамо – РАДНИЧКИ 1923
19. коло (13. новембар): РАДНИЧКИ 1923 – ОФК Бачка
20. коло (17. новембар): Смедерево 1924 – РАДНИЧКИ 1923
21. коло (23. новембар): Металац – РАДНИЧКИ 1923
22. коло (30. новембар): РАДНИЧКИ 1923 – Синђелић
23. коло (4. децембар): Златибор – РАДНИЧКИ 1923
24. коло (29. фебруар): РАДНИЧКИ 1923 – ОФК Жарково
25. коло (7. март): Трајал – РАДНИЧКИ 1923
26. коло (14. март): РАДНИЧКИ 1923 – Бежанија
27. коло (21. март): Будућност – РАДНИЧКИ 1923
28. коло (25. март): РАДНИЧКИ 1923 – РФК Графичар
29. коло (29. март): Борац – РАДНИЧКИ 1923
30. коло (4. април): РАДНИЧКИ 1923 – Земун

РФК1923 ТВ