Празне мреже у Сурдулици

Трећи овосезонски окршај фудбалера крагујевачког Радничког 1923 и Радника из Сурдулице окончан је поделом плена – 0:0. И поред отежавајућих услова за игру на Градском стадиону у Сурдулици виђена је једна динамична и садржајна фудбалска представа, којој су само недостајали голови.

Крагујевачки суперлигаш је на мегдан великом дужнику из претходног дела сезоне изашао без Александра Варјачића, Драгољуба Срнића и Марка Мирића, што је у самом старту представљало огроман хендикеп за тим из срца Шумадије. У стартној постави нашли су се Игор Вићентијевић и већ помало заборављени Момчило Рашо, док је место Драгољуба Срнића у маневру заузео млади црногорски репрезентативац Милош Брновић.

Пре самог почетка утакмице минутом ћутања одата је пошта некадашњем фудбалеру београдског Партизана и југословенском репрезентативцу Момчилу Вукотићу, који је пре пар дана изгубио битку са дугом и тешком болешћу.

Прво велико узбуђење на утакмици виђено је у 7. минуту, када се Милош Спасић изненада нашао у више него повољној прилици да донесе почетну предност домаћину, али је погодио само стативу.

Покушао је Спасић још једном у 23. минуту да донесе промену резултата, међутим, лош терен је учинио своје, те је његов ударац из самог срца казненог простора завршио пар метара од циља. Уследили су потом покушаји Богдановског и Јањића са дистанце, али без жељеног ефекта.

Крагујевчани су тек у 38. минуту дошли у позицију припрете домаћину. Данашњи капитен Немања Томић је упутио оштру лопту пред гол домаћина, тамо је Брновић покушао да упути ударац, али је изблокиран, да би на крају Никола Ристовић шутирао преко гола. Два минута касније Томић је у свом стилу упутио прилично јак и незгодан ударац са дистанце, али је лопта завршила у гол-ауту.

Срећа је још једном погледала Крагујевчане у финишу првог полувремена, када је најпре Медић правом “бомбом” са двадесетак метара уздрмао пречку, да би одбијену лопту Урош Миловановић послао преко гола.

Непун минут након што је главни судија утакмице Ненад Минаковић означио почетак другог полувремена, Богдановски је после продора по десној страни покушао да угрози Лукића, који је био добро постављен у овој ситуацији.

Узвратили су “црвени” у 49. минуту. Немања Томић је центрирао са леве стране, Ристовић успео да захвати лопту главом поред двојице противничких играча, али недовољно да превари голмана Радника Милоша Остојића. Млади офанзивац Радничког 1923 нашао се у центру пажње и четири минута касније, када је ухватио волеј на самој ивици противничког шеснаестерца, међутим, лопта је и овога пута завршила у Остојићевом наручју.

Вредан помена био је и покушај главом Борисава Бурмаза након прекида у 62. минуту, који није озбиљније забринуо чувара мреже екипе из Сурдулице.

Још једну у ревији изгледних прилика фудбалери Радника пропустили су у 64. минуту. Урош Миловановић је успео да превари Милановића, али не и Лукића, који је још једном бравурозном интервенцијом спречио да лопта заврши у његовој мрежи.

Миловановићева шанса представљала је увод у нову, још жешћу офанзиву Сурдуличана, која је уследила у наредних петнаестак минута утакмице.

Прво је Спасић у 68. минуту упутио снажан, али недовољно прецизан ударац, да би потом пожртвовани Дамјанац у два наврата успешно изблокирао покушаје Уроша Миловановића.

Опасно је било пред голом крагујевачког суперлигаша и у 73. минуту, када је након доброг центаршута Богдановског, Спасић шутирао главом из непосредне близине, али је лопта “окрзнула” Милановића и завршила у корнеру.

Високи штопер Крагујевчана сјајно је реаговао и два минута касније, када је после судара Бједова и голмана Лукића избацио лопту са саме гол-линије. Била је то уједно и последња велика прилика за промену резултата на овој утакмици, која је окончана без голова.

“Црвени” су освојеним бодом у Сурдулици вратили суперлигашки “фењер” екипи Новог Пазара, која је на јучерашњем гостовању лидеру на табели, београдском Партизану, прекинула серију од пет везаних утакмица без пораза.

У последњој утакмици на свом “Чика Дачи” ове јесени, Крагујевчани ће у суботу, 11. децембра, угостити екипу ТСЦ-а из Бачке Тополе, којој такође не “цветају руже” у задње време.

РАДНИК – РАДНИЧКИ 1923 0:0