Драгоцен бод освојили су наши омладинци на гостовању лидеру Омладинске лиге Србије, београдском Партизану, у последњој утакмици јесењег дела сезоне – 1:1 (1:1).

Популарни “ђаволчићи” још једном су се показали као непремостива препрека за “црно-беле”, који су баш као у претходном дуелу на помоћном терену стадиона “Чика Дача” морали да се задовоље освојеним бодом. Имали су Крагујевчани пар зрелих прилика да можда дођу и до целог плена, али када се све сабере могу бити задовољни данашњим издањем у Земунелу.

Ништа се значајније на терену није дешавало у првих двадесетак минута утакмице. Домаћин је очекивано имао већи посед лопте, али су се Крагујевчани умешно бранили и постепено ослобађали притиска, да би у 28. минуту изненада дошли до вођства. Драган Бојат је играо руком у свом шеснаестерцу, што није промакло главном арбитру сусрета Павлу Томићу, који је досудио казнени ударац у корист гостију из Крагујевца. Сигуран са једанаест метара био је Никола Маринковић, који је послао лопту у једну, а голмана Партизана Ђорђа Михајловића на другу страну.

Водећи погодак додатно је стимулисао Крагујевчане да много одважније крену ка голу домаћина. У јеку иницијативе “ђаволчића”, “црно-бели” стижу до изједначења. После прекршаја на двадесетак метара од гола Шумадинаца, досуђен је слободан ударац за домаћи тим. Јевремовић је добро одмереним и прецизним ударцем послао лопту преко живог зида ван домашаја чувара мреже Радничког 1923 Давида Спасојевића.

Два минута касније Илић је покушао да донесе преокрет домаћину, али је Спасојевић био добро постављен.

Непосредно пред одлазак на одмор, Крагујевчани су пропустили две изузетно повољне прилике да поново дођу до резултатске предности. Прво је брзоноги Андреја Ристић повукао контру са половине терена, а онда у силовитом трку избио испред Михајловића, међутим, није успео да га савлада. Само пар секунди касније у прилици да угрози чувара мреже Партизана нашао се и Урош Арсенијевић, који је шутирао са десетак метара искоса са леве стране, али је Михајловић још једном сјајно одреаговао и ефектном парадом скренуо лопту у корнер.

Шанса у којој се нашао Јевремовић после само двадесет секунди игре у другом полувремену најавила је прилично буран наставак сусрета. “Црно-бели” су појачали притисак ка голу Крагујевчана, али нису успевали да дођу до неке изгледније позиције из које би могли озбиљније да угрозе Давида Спасојевића.

Изабраници Дејана Јоксимовића су прву шансу у наставку утакмице створили у 65. минуту, када је Милетић шутирао искоса са десне стране, међутим, Михајловић је поново био на месту.

Опасно је било пред голом Шумадинаца у 69. минуту, када је убачену лопту са десне стране резервиста Лука Сердар пропустио да проследи у мрежу. Потом се у доброј шанси нашао и Илић, који је са 3-4 метра шутирао право у Спасојевића.

У последњих десетак минута утакмице “црно-бели” су кренули у свеопшту офанзиву, не водећи превише рачуна о заштити свог гола, што је могло скупо да их кошта у 90. минуту, када је Лука Николић са лакоћом преварио двојицу противничких играча и дошао у идеалну позицију да донесе сва три бода свом тиму, али је његов завршни ударац био испод сваког очекивања.

“Ђаволчићи” су освојеним бодом у Земунелу прекинули низ од два узастопна пораза, али се и даље налазе на самој граници зоне испадања.

Следи зимска пауза која ће Крагујевчанима добро доћи да детектују узроке драстичног пада форме након заиста импозантног почетка сезоне и да спремно дочекају старт пролећног дела такмичења.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (1:1)

ЗЕМУН
СЦ “Партизан-Телеоптик”.
Судија: Павле Томић (Београд).
Стрелци: Јевремовић у 42. минуту за Партизан, а Маринковић (из једанаестерца) у 29, минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Станковић, Петковић (Партизан), Гвозденовић, Маринковић, Новичић (Раднички 1923).

ПАРТИЗАН: Михајловић, Бојат (од 85. Крстић), Кекић, Станковић, Аћимовић, Стјепановић (од 46. Петровић), Јевремовић (од 72. Јовановић), Вранић (од 68. Сердар), Илић, Влаховић (од 85. Сташевић), Петковић.

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Томовић, А. Ристић (од 83. Новичић), Арсенијевић, Милетић (од 72. Николић), Маринковић (од 72. Милојевић), Петровић (од 85. Драмићанин).