Пораз за крај суморне јесени

Поразом на гостовању београдском Чукаричком фудбалери Радничког 1923 окончали су јесењи део сезоне у Линглонг тајер Супер лиги Србије. Крагујевчани су успешно одолевали фаворизованом домаћину све до 62. минута, када је Ђорђе Јовановић довео Чукарички у вођство, да би тријумф екипе са Бановог брда потврдио Стефан Ковач седам минута пре краја утакмице – 0:2 (0:0).

Хладно децембарско вече на Бановом брду донело је динамичну, али не и превише садржајну фудбалску битку, која је завршена победом домаћина. Генерални утисак је да су “црвени” пружили сасвим пристојан отпор трећепласираној екипи на табели Линглонг тајер Супер лиге Србије, али недовољно да избегну пораз.

Изостанак неколицине стандардних првотимаца приморао је шефа струке Крагујевчана Зорана Милинковића на промену формације и принудна решења на појединим позицијама у тиму. Тако је, на пример, Игор Вићентијевић прекомандован са левог на десни бок, док је његово место крај леве аут линије заузео млади Огњен Лакићевић.

Домаћин је први “повукао ногу” и запретио већ на истеку 2. минута игре преко Стефана Ковача, који је са десетак метара шутирао преко гола. Шест минута касније у шанси се нашао и Виктор Роган, али је његов ударац изблокиран.

Узвратили су “црвени” у 14. минуту, када је после центаршута Немање Томића из прекида високи Милановић захватио лопту главом, али је голман Чукаричког Ђорђе Петровић био на висини задатка.

Ударац Алексе Јанковића са осамнаест метара у 24. минуту представљао је први озбиљнији тест за младог чувара мреже Радничког 1923 Огњена Лукића, који је том приликом исказао своје голманске квалитете.

Луцидни Немања Томић је у 29. минуту показао делић свог фудбалског мајсторства, када је из прилично тешке позиције покушао да лобује не баш најсјајније постављеног Петровића.

Како се ближио крај првог дела игре, тако су и фудбалери Чукаричког све више стезали обруч око гола Крагујевчана, који су се свесно повукли и чекали на своју шансу из контранапада. Ипак, изузев још једног ударца са дистанце Ђорђа Јовановића, домаћи нису успели створе неку иоле озбиљнију прилику из које би евентуално могли да профитирају.

Искусни штопер Радничког 1923 Милан Милановић још једном се нашао у прилици за постизање поготка почетком другог дела сусрета, али је Петровић крајњим напором успео да заустави његов ударац главом. Тражили су том приликом Крагујевчани и једанаестерац, показујући да је чувар мреже Чукаричког у настојању да дође до лопте закачио Огњена Илића по ногама, али је судија Томић проценио да ту није било елемената за најстрожу казну.

Чукарички је од почетка другог полувремена све интензивније нападао по боковима и управо је из једне такве акције дошао до водећег поготка. Највећи део посла урадио је десни бек Београђана Виктор Роган, који је најпре успео да дође до лопте испред Лакићевића, а онда је као на тацни послужио водећег стрелца Чукаричког ове сезоне Ђорђа Јовановића, који не пропушта прилику да увећа свој голгетерски салдо.

Покушао је шеф струке Радничког 1923 Зоран Милинковић да увођењем неколицине свежих играча офанзивних карактеристика промени ток утакмице, али “црвенима” није било спаса. Све дилеме око победника овог сусрета отклоњене су у 83. минуту, када је одличан центаршут Срђана Мијаиловића са десне стране у гол претворио Стефан Ковач.

Имали су Шумадинци прилику да ублаже пораз у самој завршници утакмице, али је лопта након ударца резервисте Николе Ристовића прозвиждала изнад пречке.

Крагујевчани ће на зимску паузу, која ће трајати до 12. фебруара, отићи као најслабије пласирана екипа на табели Линглонг тајер Супер лиге Србије, са учинком од шеснаест освојених бодова.

Надајмо се да ће пролећни део сезоне донети знатно боља издања “црвених” и да ће Крагујевац и наредне сезоне имати суперлигаша.

МИЛАНОВИЋ: ИНДИВИДУАЛНЕ ГРЕШКЕ ОДВЕЛЕ У ПОРАЗ

Оцену данашњег сусрета на Бановом брду дао је искусни штопер Крагујевчана Милан Милановић, који сматра да је његов тим добро парирао екипи Чукаричког у већем делу сусрета, али да су га две индивидуалне грешке одвеле у пораз.

– Нажалост, наставили смо низ негативних резултата, иако су сви играчи дали свој максимум на данашњој утакмици. Добро смо се држали у првом полувремену, нисмо допустили екипи Чукаричког да дође до неке озбиљније шансе за гол, али смо услед неких наших индивидуалних грешака примили два гола у наставку утакмице, после чега нам је било јако тешко да се вратимо у меч. На нама је да извршимо једну детаљну анализу ове јесење полусезоне и да се што боље спремимо за оно што нас очекује у пролећном делу такмичења – сматра Милановић.

За шефа струке Чукаричког Сашу Илића била је ово још једна вредна победа извојевана у не баш идеалним условима за игру, у сам смирај јесењег дела првенства.

– Врло тешко извојевана победа против изузетно организоване екипе Радничког, која у својим редовима има једног вансеријског играча, иначе мог некадашњег саиграча, Немању Томића, од кога смо стрепели кад год би имао лопту у ногама. Очекивали смо овакву утакмицу, с обзиром на изузетно хладно време и чињеницу да су играчи већ мислима на одмору. Срећом, успели смо да реализујемо две прилике у другом полувремену и дођемо до планираних бодова
– изнео је Илић своје виђење данашње утакмице.

ЧУКАРИЧКИ – РАДНИЧКИ 1923  2:0 (0:0)