Пораз уместо преокрета

Фудбалери Радничког 1923 поражени су на гостовању новосадском Кабелу у 2. колу Прве лиге Србије – 2:3 (0:1). У једној занимљивој и отвореној утакмици са доста голова, на крају се радовао домаћин, који је поготком Балабановића у 86. минуту дошао до целог плена.

После успешне премијере на “Чика Дачи” против Радничког из Пирота, уследио је хладан туш за “црвене” на гостовању новајлији у лиги, екипи Кабела. Наша екипа је борбеном и офанзивном игром у другом полувремену успела да анулира велики заостатак од два гола, али је домаћин ипак у самом финишу дошао до победоносног поготка.

Новосађани су од самог старта кренули прилично агресивно, решени да се на прволигашкој премијери пред својим навијачима представе у што бољем светлу.

Тако већ у 6. минуту бележимо покушај Ђорђа Пантелића са неких осамнаест метара изнад пречке, да би већ у наредном минуту исти играч упослио Јованића, који је са ивице петерца погодио стативу.

Добру игру у почетној фази утакмице екипа Кабела крунисала је у 15. минуту. Миленковић је изгубио лопту на средини терена, Влајић одиграо кратко до Јованића који се стуштио ка шеснаестерцу Радничког, где га је оборио Лазар Раичевић. Главни арбитар Марко Ивковић из Лајковца је моментално показао на белу тачку, а сигуран реализатор најстроже казне био је управо играч над којим је начињен прекршај, Лука Јованић.

Седам минута касније Владић се нашао у идеалној позицији да дуплира предност своје екипе, али је у ситуацији “један на један” као победник изашао голман Радничког Лазар Раичевић.

На нову прилику чекало се до 50. минута, када је поново Владић могао да искористи неспоразум голмана Раичевића и капитена Петровића, али се на крају све завршило добро по Крагујевчане.

Ипак, у 58. минуту Новосађани су успели да дођу до другог поготка на утакмици, када је Коста Дражић лепо примирио једну дубинску лопту, преварио Раичевића и погодио празну мрежу.

Само минут касније, након центаршута Пантелића са десне стране, Нигеријац Сирил је пропустио идеалну шансу да можда стави тачку на ову утакмицу.

Изабраници Дејана Николића су у 62. минуту имали лепу прилику да смање резултатски заостатак. Ковачевић је извео корнер, а Лазар Петровић погодио оквир гола.

Бележимо потом на другој страни покушај Вујића у 68. минуту, када је опет Раичевић приказао своје голманске квалитете на делу.

Трачак наде за Крагујевчане стигао је у 75. минуту. Ковачевић је лепо центрирао, Ћировић у паду силовито шутирао главом, а голман Вуклиш одбио лопту до Ђорђа Максимовића, који је из другог покушаја успео да је “угура” у мрежу.

Кренули су наши момци након овог поготка још срчаније ка голу ривала и овај офанзивни приступ коначно им је донео жељено изједначење у 80. минуту. Штопер Кабела Петрић је у жељи да интервенише пред својим голом неспретно реаговао и послао лопту у сопствену мрежу, чиме је учинио финиш ове утакмице још узбудљивијим.

Након овог аутогола домаћин није изгубио конце игре, већ је напротив успео да се подигне и у 86. минуту дође до победоносног поготка. Пантелић је центрирао са десне стране ка заборављеном Балабановићу, који је неометан из петерца ударцем главом запечатио судбину Крагујевчана на овом сусрету и донео прву победу екипи Кабела у Првој лиги Србије.

КАБЕЛ – РАДНИЧКИ 1923 3:2 (1:0)

НОВИ САД
“Слана бара”
Гледалаца: 300
Судија: Марко Ивковић (Лајковац)
Помоћници: Иван Цветковић (Београд), Бошко Божовић (Пирот)
Стрелци: Јованић у 15. из једанаестерца, Дражић у 58. и Балабановић у 86. минуту за Кабел, а Максимовић у 75. и Петрић (аутогол) у 80. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Сирил, Балабановић (Кабел), В. Поповић, Раичевић, Петровић, Ћировић (Раднички 1923)

КАБЕЛ: Вуклиш, Бјековић, Кочовић, Петрић, Бихорац, Илић, Петровић, Пантелић, Владић (од 66. Вујић), Дражић (од 72. Балабановић), Јованић (од 27. Сирил).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, А. Поповић, Петровић, Филиповић, Здравковић, Ковачевић, Ћировић, Тодоровић (од 66. Алексијевић), Миленковић (од 31. Максимовић), В. Поповић (од 54. Никодијевић).

“Црвени” немају пуно времена за детаљне анализе овог пораза. Већ у среду, 14. августа, на “Чика Дачу” стиже доскорашњи суперлигаш Динамо из Врања, који је у прва два кола остварио максималан учинак.

Надајмо се да ће ученици Дејана Николића успети да дигну главу и опораве се од овог пораза, те да ће у среду показати због чега се убрајају међу најозбиљније претенденте за пласман у виши ранг такмичења.