Пораз у последњој провери

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су минималан пораз од чачанског Борца 1926 у генералној проби пред наставак сезоне у Првој лиги Србије – 0:1 (0:0). Утакмица је одлучена у самом финишу, када је млади Ристовић казнио кардиналну грешку одбране крагујевачког прволигаша.

Да ли због умора након напорних припрема или због тога што једноставно нису имали свој дан, “црвени” су утакмицу против лидера српсколигашког запада одиграли далеко испод својих реалних могућности. Мало тога позитивног је шеф струке Радничког 1923 Дарко Милисављевић могао да види у игри своје екипе на данашњој утакмици, па је са пуним правом био незадовољан по истеку деведесетог минута.

Крагујевчани су у првих пола сата игре имали више лопту у свом поседу, али су ретко долазили до повољних позиција из којих би могли озбиљније да угрозе гол свог ривала.

Максимовић је у 12. минуту искористио своју брзину да умакне штоперима Борца 1926, а затим је упутио оштру повратну лопту у срце шеснаестерца, која је завршила далеко од његових саиграча. Три минута касније Никодијевић је тестирао гостујућег чувара мреже Масларевића, који се није дао изненадити.

Голман чачанског српсколигаша истакао се и у 24. минуту, када је ефектном парадом осујетио лукав покушај Стевана Ковачевића из слободног ударца.

Гости су први пут озбиљније запретили у 33. минуту, када је Савић умало искористио успаваност одбране Радничког 1923. Опасно је било и у наредној ситуацији пред голом Крагујевчана, када је Илић пропустио да казни неопрезно истрчавање Владимира Савића.

Уследио је покушај Петровића главом после корнера, као и слаб ударац Ковачевића након повратне лопте Никодијевића. У 41. минуту Варјачић је лепо пробио по десној страни и центрирао на другу стативу ка Никодијевићу, чији је ударац главом био недовољног интезитета да озбиљније угрози Масларевића.

Мало је фалило па да Крагујевчани добију непланирани поклон у финишу првог дела сусрета, када је након центаршута Ковачевића лопта закачила неког од играча Борца 1926, променила правац и умало изненадила Масларевића, који је још једном спасао свој тим најгорег могућег сценарија.

На одмор се тако отишло без голова, да би се одмах на старту другог дела сусрета Петровић нашао у велкој шанси после корнера, али је његов ударац у паду зауставио голман Чачана.

Како је утакмица одмицала, тако су фудбалери Борца 1926 полако преузимали теренску инцијативу и самим тим нешто чешће долазили до прилика да угрозе Владимира Савића.

Тако је 65. минуту Мијајловић у паду захватио лопту главом, али није био довољно прецизан. Уследила су два лукава покушаја некадашњег члана клуба са “Чика Даче” Јована Лукића, који је прво директним ударцем из корнера, а потом и из слободног ударца покушао да изненади Владимира Савића, али је чувар мреже Крагујевчана у оба наврата добро реаговао.

Улазак омладинаца Цветковића, Симовића и Миликића мало је “продрмао” редове крагујевачког прволигаша. Тако је у 83. минуту млади Цветковић ударцем са ивице шеснаестерца уздрмао стативу, да би два минута касније Симовић “зачео” контру тако што је грудима одложио лопту до Тодоровића, а он правовремено проиграо Радоњића, који се као брзи воз стуштио ка голу Чачана, али није успео да савлада резервног голмана гостију Драшковића.

На казну за ова два промашаја није се дуго чекало. Два минута пре краја утакмице, Ристовић је искористио несмотреност одбрамбених фудбалера крагујевачког тима и уз доста среће савладао Савића.

Тако је Раднички 1923 поразом окончао припремни период, у коме је одиграо укупно седам утакмица и забележио пет победа, уз по један реми и пораз.

“Црвени” ће имати тачно недељу дана да се мало одморе и припреме за пролећну премијеру против ОФК Жаркова наредне суботе, 29. фебруара, на стадиону “Чика Дача”.

РАДНИЧКИ 1923 – БОРАЦ 1926 0:1 (0:0)