Наша омладинска селекција поражена је на старту сезоне у Омладинској лиги Србије од екипе Рада – 1:3 (0:2). За разлику од Крагујевчана, који су пропустили две стопостотне шансе, млади “грађевинари” су рутински користили указане прилике, те су на крају заслужено однели сва три бода из срца Шумадије.

Очигледно је трема узела данак код “ђаволчића”, који су малтене читав сусрет одиграли у некој врсти благог грча. И поред тога, наши омладинци имали су шансу да избегну пораз на премијери, али им је тренутак деконцентрације у завршници утакмице запечатио судбину.

Период почетног испитивања снага прекинуо је капитен Рада Матеја Гашић у 10. минуту, када је сјајним ударцем са дистанце довео свој тим у вођство.

Први ударац у оквир гола гостију из Београда Раднички 1923 је упутио у 18. минуту, да би у 36. минуту Аничић пропустио велику шансу да донесе изједначење домаћој екипи, када је са 6-7 метара промашио празну мрежу ривала.

Запретио је потом Јевтић на другој страни у два наврата, да би пред сам одлазак на одмор Брауновић искористио индолентност одбране Радничког 1923 и обезбедио својој екипи залиху од два гола.

У 57. минуту још једна идеална шанса у којој се нашао Аничић, али је “десетка” Крагујевчана поново лоше реаговала у самој завршници акције.

Ипак, седам минута касније домаћи стижу до “првенца” у Омладинској лиги Србије. Гвозденовић је центрирао са леве стране, а Васић главом лопту закуцао у мрежу “грађевинара”.

Уследио је и добар покушај Димитријевића из слободног ударца у 75. минуту, који је додатно подгрејао наде “ђаволчића” да могу до изједначења.

Међутим, само три минута касније “хладан туш” за “црвене”. “Севнула” је контра Београђана, одбрана Радничког 1923 још једном је слабо реаговала, тако да је Радловачки на асистенцију данас веома запаженог Брауновића погодио за недостижних 3:1.

Последњи детаљ вредан пажње на данашњем сусрету, одиграном на помоћном терену стадиона “Чика Дача”, био је покушај капитена Крагујевчана Младена Радосављевића у 85. минуту и одлична реакција голмана Рада Ђурковића, који је лопту избацио у корнер.

Напоменимо и то да су наши омладинци на данашњем сусрету били лишени вођства свог тренера Дејана Јоксимовића, који је због здравствених проблема био принуђен да пропусти премијеру своје екипе у Омладинској лиги Србије.

Прилику да поправе утисак и дођу до првих бодова у Омладинској лиги Србије “ђаволичићи” ће имати наредног викенда на гостовању екипи ИМТ у Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – РАД 1:3 (0:2)

Први помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Урош Вуковић (Крагујевац).
Помоћници: Срђан Минић (Рача), Никола Марковић (Крагујевац).
Стрелци: Васић у 64. минуту за Раднички 1923, а Гашић у 10, Брауновић у 44. и Радловачки у 78. минуту за Рад.
Жути картони: Лакићевић, Гвозденовић (Раднички 1923), Ђурђевић, Гашић, Радојичић, Брауновић (Рад).

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Димитријевић (од 80. Милојевић), М. Радосављевић, Лакићевић, Гвозденовић (од 87. Н. Радосављевић), Арсенијевић, Јовановић (од 73. Ристић), Ђорђевић (од 46. Милошевић), Аничић (од 80. Петровић), Васић.

РАД: Ђурковић, Ћоровић, Андић, Ђурђевић, Васиљевић, Гашић, Радојичић, Радловачки (од 86. Звиздић), Чобељић (од 72. Габоров), Брауновић (од 89. Милић), Јетвић (од 72. Делибашић).