“Црвени” ремизирали са Јагодинцима

Наши првотимци јуче су боравили у Јагодини, где су у оквиру припрема за нову такмичарску сезону одиграли пријатељску утакмицу са новим прволигашем, екипом ГФК Јагодина. У једној занимљивој фудбалској представи, у којој су виђена четири поготка, није било победника – 2:2 (1:1).

Играо се 12. минут када је Лазар Петровић најспретније реаговао у гужви пред голом Јагодинаца и донео Крагујевчанима почетну предност.

Покушавали су потом домаћи да узврате, али је Владимир Савић био изузетно расположен на голу крагујевачког прволигаша. Ипак, сјајни чувар мреже коначно је капитулирао у 34. минуту, када га је после ударца из угла савладао Владан Павловић.

Исти играч омогућио је Јагодинцима резултатски преокрет у 63. минуту, након што се лепо ослободио двојице противничких играча и пласирао лопту у небрањени део мреже.

Међутим, нису наши момци имали намеру да се предају и помире са поразом. Шест минута пре последњег судијског звиждука, млади Симовић је прецизним ударцем главом поставио коначних 2:2.

ГФК ЈАГОДИНА – РАДНИЧКИ 1923 2:2 (1:1)

ЈАГОДИНА
Градски.
Судија: Слободан Митровић (Јагодина).
Стрелци: В. Павловић у 34. и 63. минуту, а Петровић у 12. и Симовић у 84. минуту за Раднички 1923.

ГФК ЈАГОДИНА: Весић, Стојковић, Јованчић, Радуловић, А. Стаменковић, Илић, Медић, Дивац, Стојановић, Д. Стаменковић, В. Павловић. Играли су још: Драшковић, Мићуновић, Тодоровић, Сујић, Обрадовић, Бангура, Милић, Виктор, Николић, Матијевић, Н. Павловић, Лукић, Иветић.

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Варјачић, Петровић, Филиповић, Дукић, Видовић, Тодоровић, Ћировић, Никодијевић, Илић, Вићентијевић. Играли су још: Раичевић, Рађен, Миликић, Ковачевић, Видовић, Алексијевић, Симовић, Аврам, Петковић, Куранов.