Пораз “црвених” на затварању сезоне

Данашњим поразом на гостовању београдском Чукаричком, фудбалери Радничког 1923 закључили су једну од својих најуспешнијих сезона у суперлигашкој конкуренцији, коју завршавају на високој осмој позицији првенствене табеле. Шумадинци су у једној утакмици која за њих није имала већи такмичарски значај пружили сасвим пристојан отпор финалисти Купа Србије, али недовољан да избегну пораз на затварању сезоне – 1:2 (1:2).

Изостанак неколицине стандардних првотимаца приморао је стратега “црвених” Дејана Јоксимовића на промену формације, па су тако Крагујевчани после дужег времена опет заиграли са тројицом играча у последњој линији. Такође, ова утакмица представљала је и лепу прилику за млађе играче и оне са нешто мањом минутажом у протеклом делу сезоне да демонстрирају своје играчке квалитете и евентуално зараде већи кредит код стручног штаба.

Оно што је свакако било упечатљиво, то је да су изабраници тренера Дејана Јоксимовића током свих деведесет минута игре могли да уживају у подршци својих највернијих навијачa, које су приредили такву атмосферу као да се данашња утакмица играла на стадиону “Чика Дача”.

Од првог минута било је јасно да су Шумадинци на Баново брдо дошли са намером да се надигравају са фаворизованим домаћином, што је већ само по себи наговештавало репризу претходног дуела ове две екипе на истом стадиону, где је све “праштало” по терену.

Креирали су Крагујевчани неколико солидних акција на самом почетку утакмице, а најозбиљнија је била она из 9. минута, када је Ђорђе Јовановић послао оштру лопту пред гол Чукаричког, коју Лука Милуновић није стигао да скрене у мрежу.

Домаћин је први пут озбиљније запретио у 13. минуту. Ивановић је центрирао, а Лучић са ивице петерца тукао преко гола. Ипак, три минута касније Београђани стижу до вођства. Роганов центаршут са десне стране Лука Стојановић је добро одмереним ударцем главом са неких шест-седам метара претворио у погодак.

Уследио је експресан одговор Крагујевчана преко капитена Милоша Видовића, који је после акције Јовановића и Милуновића дошао до “ничије” лопте, коју је потом протурио кроз ноге голману Чукаричког Немањи Белићу.

Међутим, тек што су кренули са центра, Београђани враћају предност на своју страну. Поново се у улози егзекутора нашао Лука Стојановић, овога пута након продора и повратне лопте снажног Бадемосија.

Након праве голеаде у првих двадесет минута игре уследио је период благог затишја на терену који је потрајао до 34. минута, када се после сјајне акције фудбалера Чукаричког Лука Стојановић нашао у идеалној позицији да комплетира хет-трик, али га је у тој намери непрописним стартом спречио Дајан Поњевић, због чега је добио жути картон, а Чукарички прилику да увећа предност из казненог ударца. Ипак, голман Радничког 1923 Стојан Лековић прочитао је намеру капитена Чукаричког Марка Доцића и одбранио његов ударац са једанаест метара.

Имали су Крагујевчани пред сам одлазак на одмор идеалну прилику да по други пут пониште вођство домаћина. Крајишник је идеално центрирао, а искусни Лука Милуновић са мање од пет метара главом шутирао директно у голмана Белића.

Друго полувреме отпочело је шансом Бадамосија, који је успео да заобиђе Лековића, али не и да упути довољно добар завршни ударац. Потом је Лековић зауставио незгодан ударац Ивановића, док је у наставку акције Доцић шутирао преко гола. Корпулентни Бадемоси је у 57. минуту надвисио у скоку младог Миличића, али је лопта након његовог ударца главом завршила преко гола.

Уследила је потом друга стопостотна прилика за Шумадинце, овога пута за Луку Зорића, који није успео да казни кардиналну грешку штопера домаће екипе Дрезгића.

Могао је овај промашај да обије о главу Крагујевчанима само пар минута касније, када је Лековић скинуо зицер Лучићу. Било је то уједно и последње узбуђење на данашњој утакмици, која је окончана у корист домаћег тима.

Раднички 1923 је тако своју другу узастопну сезону у суперлигашкој конкуренцији окончао на осмој позицији са 42 освојена бода, што је уједно други најбољи резултат “црвених” у домаћем првенству од оснивања клуба.

Изабраници тренера Дејана Јоксимовића сада иду на заслужени одмор, а поново ће се окупити већ средином јуна за када је планиран почетак припрема за нову првенствену сезону, која стартује 22. јула.

ЧУКАРИЧКИ – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (2:1)

БЕОГРАД
ФК Чукарички.
Гледалаца: 200.
Предраг Јањуш (Панчево).
Помоћници: Јован Грујић, Оливер Петровић (обојица из Ниша).
Стрелци: Стојановић у 16. и 21. минуту за Чукарички, а М. Видовић у 18. минуту за Раднички1923.