“Покер” омладинаца за крај турбулентне сезоне

Наши омладинци су убедљивом победом над екипом ОФК Вршца окончали овогодишњу епизоду у Омладинској лиги Србије – 4:0 (1:0). “Ђаволчићи” ову прилично турбулентну сезону, у којој су се њихове игре и резултати кретали од сјаја до очаја, завршавају на десетој позицији првенствене табеле са 43 освојених бодова.

Последњепласирани тим Омладинске лиге Србије, који је на ово гостовање допутовао са свега дванаест играча, био је лак плен за изабранике тренера Душана Николића, који су, чини се, са “пола гаса” стигли до своје дванаесте победе у сезони.

Тријумф “ђаволчића” најавио је Виктор Живадиновић у финишу првог полувремена, када је после гужве у казненом простору Вршчана одбијену лопту послао у противничку мрежу.

Већ у уводним минутима другог полувремена Крагујевчани стижу до другог гола. Лопта је после центаршута Луке Косановића и неспретне реакције штопера Вршчана Стефана Савића преварила гостујућег чувара мреже Огњена Узелца.

Потом је на сцену ступио маестрални Андреја Ристић, чија су два поготка у 57. и 80. минуту запечатила судбину гостију из Вршца.

Наши омладинци су овом победом ставили тачку на ову сезону у којој су показали два различита лица. Након сјајних издања на почетку првенства и освојеног трећег места на крају јесењег дела сезоне, “ђаволчићи” су током пролећа доживели тотални суноврат, па су чак дошли у позицију да стрепе од испадања у нижи ранг такмичења, али су срећом са пар добрих резултата у финишу првенства успели да осигурају суперлигашки статус.

Тако ће наши омладинци и наредне сезоне имати прилику да кроз утакмице са најбољим екипама у Србији стичу драгоцено искуство и остварују даљи играчки напредак.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК ВРШАЦ 4:0 (1:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона Чика Дача.

Гледалаца: 100.
Судија: Никола Вујовић (Краљево)
Стрелци: Живадиновић у 43, Савић (аутогол) у 48. и А. Ристић у 57. и 80. минуту.
Жути картон: Делић (ОФК Вршац).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Славковић (од 46. Огњановић), Д. Ристић, Живадиновић (од 60. Јевтовић), Перовић, Ристовић (од 65. Костић), Косановић, Томић (од 65. Марисављевић), А. Ристић, Коларевић (од 55. Лукић), Петровић.

ОФК ВРШАЦ: Узелац, Тешић, Лунц, Велевски, Главинић, Радисављевић (од 46. Павловић), Јовановски, Јунгић, Граоња, Савић, Делић.