Поново затајили стрелци

Лидер Прве лиге Србије није успео да дође да сва три бода на гостовању последњепласираној Слоги у Краљеву. Баш као и у сусрету са лесковачком Дубочицом прошлог викенда, “црвени” су и овога пута диктирали ритам и имали већи посед лопте, али поново нису пронашли пут пут до противничког гола – 0:0.

Очигледно да Крагујевчани још увек нису подесили нишанске справе за пролећни део сезоне. “Црвени” су данашњим ремијем у Краљеву везали 180 минута без постигнутог гола, што је податак који поприлично изненађује, посебно ако се узме у обзир да је Раднички 1923 најефикаснија екипа Прве лиге Србије у досадашњем делу сезоне са 32 постигнута поготка.

Стратег Крагујевчана Александар Линта је и овога пута био приморан да направи одређене рокаде у тиму, пре свега у дефанзивном реду, с обзиром да је искусни Милош Видовић био принуђен да паузира ову утакмицу због парних картона. Тако је Никола Рађен са десног бека прекомандован на своју природну позицију штопера, док је место крај десне аут линије поново заузео хитроноги Александар Варјачић. Промена је било и у самом шпицу напада, где је од првог минута заиграо новајлија Милош Зукановић, док су Ђорђе Максимовић и Слађан Никодијевић своју шансу чекали са клупе.

Кружили су фудбалери крагујевачког прволигаша око шеснаестерца Краљевчана као киша око Крагујевца током свих деведесет минута утакмице, али никако нису успевали да створе било какву конкретнију прилику из које би могли озбиљније да угрозе гол домаћина. Вредан помена био је само ударац Марка Мирића са ивице шеснаестерца у самом финишу утакмице, који је завршио ван оквира гола.

На другој страни, Краљевчани су се, потпуно очекивано, определили за нешто дефанзивнији приступ, стрпљиво чекајући на неку грешку свог ривала из које би могли да профитирају. Једна таква ситуација указала им се у 28. минуту, када се лопта на волшебан начин одбила до нападача Слоге Алексе Мрђе, који није успео да је пошаље у мрежу. Била је ту уједно и најбоља прилика за домаће да дођу до гола на овом сусрету.

Треба рећи да је утакмица одиграна по прилично лошем терену Градског стадиона у Краљеву, који је играчима обе екипе отежавао контролу лопте.

Фудбалери Радничког 1923 се након двадесет одиграних кола и даље налазе на челу прволигашке табеле са 45 освојених бодова, а нову прилику да дођу до друге победе у пролећном делу сезоне имаће наредног викенда, када ће на свом “Чика Дачи” угостити имењака из Сремске Митровице.

СЛОГА – РАДНИЧКИ 1923 0:0