Подела бодова у дербију

У дербију 24. кола Прве лиге Србије, Раднички 1923 и Јавор Матис поделили су данас бодове на „Чика Дачи“ – 1:1 (0:0).Ивањичани су први повели преко Цуцкића у 50. минуту, да би Раднички 1923 изједначио у 67. минуту поготком Максимовића, који је тако наставио свој голгетерски низ започет на гостовању Златибору у прошлом колу.

У сјајној атмосфери, пред 1500 гледалаца на трибинама „Чика Даче“, фудбалери крагујевачког и ивањичког прволигаша нису пружили игру која би задовољила фудбалске сладокусце, али су борбеношћу и ритмом утакмице заслужили прелазну оцену.

Иако су гости из Ивањице имали више лопту у свом поседу, наша екипа била је чини се конкретнија и опаснија по гол. На крају, подела бодова је можда и најреалнији исход данашње фудбалске представе на „Чика Дачи“.

Тренер Радничког 1923 Дејан Николић одлучио се за идентичан састав који је пре пар дана супротставио Златибору. Поново је у шпицу као „лажна деветка“ заиграо Јован Лукић, коме су из другог плана помагали Вујасин, Максимовић и Томислав Тодоровић.

Раднички 1923 је добро ушао у утакмицу и први запретио преко капитена Петровића, чији је ударац главом у 2. минуту завршио поред стативе. Пет минута касније Варјачић је занимљивим ударцем, између шута и центаршута, измамио уздахе публике на „Чика Даче“, а лопта је завршила на спољном делу мреже.

Лепо су Крагујевчани комбиновали по десној страни у 19. минуту, Максимовић је упутио употребљив центаршут ка Томиславу Тодоровићу, који је био за нијансу непрецизан.

Прва већа опасност пред голом домаћег тима виђена је у 24. минуту након корнера и доброг скока Амановића, али је одбрана Радничког на крају успешно рашчистила ситуацију.

Већ у наредном нападу виђена је добра прилика на другој страни. Варјачић је лукаво шутирао левом ногом у супротан угао са ивице казненог простора, али се истакао голман Јавора Јеврић ефектном парадом.

Најбољу прилику у првом делу сусрета пропустили су гости у 41. минуту. Капитен Цветковић је преварио три противничка фудбалера, затим гурнуо лопту у простор Марковићу, али је голман Радничког 1923 Лазар Раичевић предосетио опасност, истрчао на време и интервенисао испред „прве хаубице“ Ивањичана Ивана Марковића.

Непосредно пред одлазак на паузу, Варјачић је упутио неугодан центаршут у казнени простор гостију, тамо је голман Јеврић кратко одбио лопту до Вујасина, који се дуго намештао на ударац и дао времена противничким дефанзивцима да интервенишу. Била је то последња шанса у не баш претерано садржајном првом полувремену.

За разлику од првог, друго полувреме било је много узбудљивије, и оно што је најважније, донело је и толико ишчекиване голове.

Раднички је кренуо знатно одлучније у наставку и одмах запретио преко Лукића, чији је ударац са неких 16 метара удаљености био лак плен за Јеврића.

Међутим, четири минута касније шок за домаће. Цветковић је убацио лопту пред гол Крагујевчана, тамо је Цуцкић најбоље скочио и главом послао лопту иза Раичевићевих леђа – 0:1 за Јавор.

Требало је нашим момцима пар минута да се опораве након примљеног гола и заиграју поново на жељеном нивоу. У 61. минуту добру акцију Радничког започео је ПетровићМаксимовић је спустио лопту главом до Лукића, али је још једном изостала жељена завршница.

А онда је куцнуо 67. минут, када је „Чика Дача“ експлодирао. Варјачић је поново добро центрирао са десног бока пред гол Ивањичана, голман Јеврић лоше интервенисао и испустио лопту, а Максимовићбио на правом месту да је пошаље у мрежу за 1:1. Млади нападач Радничког је са два гола Златибору и једним Јавору данас показао да се налази у великом успону форме и да ће у наставку сезоне бити велики адут Крагујевчанима у борби за плеј-оф.

Након изједначења ситуација на терену се тотално преокренула. Сада су гости постајали све нервознији, чему у прилог иде и детаљ из 72. минута када је капитен Јавора Иван Цветковић руком ударио Уроша Алексијевића по сред лица, за шта је добио само жути картон. Уследила је и краћа гужва међу актерима на терену, коју је судија Јеринић окончао тако што је капитену Радничког Лазару Петровић показао јавну опомену.

Када су тензије мало спласле, утакмица се наставила уобичајеним током. У самој завршници Јавор је био за нијансу опаснији, али је чврста одбрана Радничког успешно одолевала. На другој страни, код изабраника тренера Николића осетио се умор услед кога је и дошло до пада у игри, али су ипак смогли довољно снаге да још једном запрете преко Максимовића у 85. минуту, чији је ударац са неких 15 метара удаљености завршио поред гола.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈАВОР МАТИС 1:1 (0:0)

Стадион: „Чика Дача“
Гледалаца: 1500
Судија: Данило Јеринић (Сјеница)
Помоћници: Горан Божовић, Иван Цветковић (обојица из Београда)
Стрелци: Максимовић у 67. минуту за Раднички 1923, а Цуцкић у 50 минуту за Јавор Матис.
Жути картони: Вујасин, Алексијевић, Петровић (Раднички 1923), Цветковић, Јосовић, Колаковић (Јавор Матис)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Петровић, Здравковић, Алексијевић (од 89. Грбовић), Ковачевић, Максимовић, Т. Тодоровић (од 81. Жерађанин), Вујасин, Лукић (од 91. Ђорђевић).

ЈАВОР МАТИС: Јеврић, Долмагић (од 89. Миловановић), Анђелковић, Пишчевић, Ђерић, Марковић, Колаковић, Петковић (од 74. Јосовић), Амановић, Цветковић (од 83. Маричић), Цуцкић .

Раднички 1923 је овим ремијем задржао шесту позицију на табели са 41 освојеним бодом, три мање у односу на Златибор и Металац.

Управо ће тим из Горњег Милановца бити наредни ривал нашим момцима у среду, 6. марта од 14 часова на стадиону Металца.