Победа за “Црвене ђаволе” и Душана Тодоровића

Пре девет година на трибинама стадиона крај Моравице заувек је престало да куца срце осамнаестогодишњег Душана Тодоровића, великог навијача Радничког 1923, који је тог несрећног 23. новембра 2013. године последњи пут у животу бодрио свој вољени тим на једној првенственој утакмици. Због тога је данашња победа “црвених” у утакмици 7. кола Моцарт Бет Суперлиги Србије против Јавор Матиса у Ивањици посвећена управо сећању на Душана, који би и данас, да је жив, сигурно био са својим друговима у копу и прослављао велики тријумф свог вољеног клуба – 1:0 (0:0).

Погодак који је Милош Видовић постигао у 63. минуту представљао је награду за једну храбру, мушку игру “црвених”, који су стоички издржали почетни притисак домаћина, да би потом преокренули ток утакмице на своју воденицу. Победа над одличном екипом Јавора, која је до овог кола била у жестоком налету, представља искупљење за олако испуштене бодове на неколико претходних утакмица, али и потврду квалитета крагујевачког тима, који је, чини се, неправедно оспораван још од припремних утакмица у Словенији.

Кренули су Ивањичани жестоко, сабили Шумадинце на сопствену половину терена, али њихови атаци као да нису имали довољну оштрину. Највише проблема одбрани “црвених” правили су бочни нападачи Јавора, Луковић и Кембел. Луковић је у 8. минуту атрактивно “маказицама” покушао да савлада Лековића, док је Кембел најпре запретио ударцем главом у 11. минуту, а затим и после сјајног соло продора десет минута касније, када га је изблокирао Цветиновић.

Имали су Ивањичани још једну солидну прилику на истеку пола сата игре, када је после одличног центаршута Маричића, Дукате тукао главом, али је то био лак плен за сигурног Стојана Лековића.

Временом су напади Јавора постајали све ређи, што су Шумадинци искористили да дођу до даха и крену нешто одважније ка голу домаћина. Стоиљковић је у 37. минуту натерао голмана Јавора Вулића на прву интервенцију, да би недуго затим и Томић упутио “пројектил” са дистанце, који је Обрадовић скренуо у корнер.

Почетак другог полувремена доноси нови налет домаћина, који је поново припретио преко двојице најзапаженијих играча, Луковића и Кембела, да би Раднички 1923 врло брзо одговорио преко Максимовића и Влајковића, чији је ударац искоса са десне стране добрано загрејао Вулићеве дланове.

И онда долазимо до тренутка одлуке. У току је био 63. минут утакмице, када је повратну лопту Милутина Видосављевића, искусни Милош Видовић топовским ударцем са ивице шеснаестерца претворио у водећи, испоставило се и победоносни погодак Крагујевчана на овом гостовању.

Финиш утакмице протекао је у очајничким покушајима фудбалера Јавора да дођу до изједначења. Два опасна покушаја Обрадовића на уласку у деведесети минут, као и прилика у којој се нашао резервиста Ибрахим Танко у судијској надокнади времена добрано су презнојили присталице крагујевачког тима, али се на крају све добро завршило за изабранике тренера Дејана Јоксимовића.

Био је ово други тријумф “црвених” у текућем првенству, први на страни, који им је омогућио да ухвате прикључак са екипама из горњег дела табеле. Крагујевчани се након некомплетног седмог кола налазе на деоби шесте позиције, са девет освојених бодова на свом конту.

Наредног викенда на “Чика Дачу” долази београдски Партизан, што представља још један велики изазов за Крагујевчане, али и нову прилику за доказивањем на суперлигашкој сцени.

ЈАВОР МАТИС – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:0)