Победа у првој провери

Крагујевачки суперлигаш успешно је отворио циклус контролних утакмица на припремама у Словенији, савладавши у првој провери црногорски Рудар из Пљеваља са минималних 1:0 (0:0).

Као што је и најавио, шеф струке крагујевачког тима Дејан Јоксимовић је на данашњој утакмици указао прилику малтене свим расположивим играчима, који су одиграли по 45 минута. Шансу нису добили само млади голман Давид Спасојевић и штопер Владимир Томовић, док је Немања Томић због лакше повреде утакмицу посматрао са трибина.

У првом полувремену није било превише изгледних прилика. Шумадинци су углавном контролисали ритам утакмице, имали лопту више у свом поседу, али нису успевали да дођу до неке изгледније ситуације пред голом црногорског прволигаша.

Најбољу прилику у овом делу утакмице пропустио је Милош Видовић, када је након центаршута Милоша Милисављевића са леве стране лоше захватио лопту на другој стативи. Солидан је био и покушај Стевана Ковачевића са двадесетак метара, док је на другој страни екипа Рудара запретила у два наврата након прекида, али је оба пута Стојан Лековић са лакоћом интервенисао.

Почетком другог полувремена Алекса Дамјанац је покушао да угрози гол црногорског тима, али је његов ударац изблокиран. Узвратили су Пљеваљци преко Бојовића, који се изненада нашао “очи у очи” са Лазаром Раичевићем, међутим, шутирао је поред гола.

Велику шансу да дођу до вођства “црвени” су пропустили у 65. минуту утакмице. После грешке Вујисића, искусни Војо Убипарип је покушао да лобује голмана Рудара Војиновића, али је лопта завршила поред десне стативе.

Теренску иницијативу изабраници тренера Дејана Јоксимовића коначно су успели да крунишу у 74. минуту. Брновић је извео корнер, Дамјанац са прве стативе послао лопту у противнички петерац, где је Трифуновић био бржи од голмана Рудара Војиновића и спретним ударцем главом донео је вођство крагујевачком тиму.

До краја утакмице бележимо још једну добру акцију Шумадинаца. Доскорашњи омладинац Ђорђе Јовановић упутио је добар центаршут са десне стране ка Убипарипу, чији је ударац успео да заустави Војиновић. Лопта се на крају одбила до Уроша Благојевића, који је са ивице шеснаестерца шутирао покрај стативе.

Наредну проверу крагујевачки суперлигаш имаће у недељу, 26. јуна, против бугарске Марице из Пловдива, коју је, интересантно, савладао током зимских припрема у Анталији.

РАДНИЧКИ 1923 – РУДАР 1:0 (0:0)