Пионири у финалу државног првенства

Пионирска селекција нашег клуба пласирала се у финале завршног турнира првенства државе у Старој Пазови. Пулени тренера Душана Николића су у полуфиналу били успешнији од првака Фудбалског савеза Региона Источне Србије, нишког Радничког, са убедљивих 5:2 (3:1), тако да ће се у сутрашњем финалу против вршњака из београдског Партизана борити за титулу првака државе.

Голеаду нашег тима најавио је убојити Урош Сремчевић са два ефектна поготка у 4. и 20. минуту утакмице. Гости су у 23. минуту успели да смање заостатак преко Стефана Николића, али се Милош Ракићевић постарао да “ђаволчићи” на одмор оду са предношћу од два гола – 3:1.

Овај резултат био је на снази све до 66. минута, када је резервиста Алекса Мићић повисио на 4:1, да би само четири минута касније Сремчевић хет-триком крунисао своју сјајну партију на данашњој утакмици и потврдио убедљив тријумф наших момака. Нишлије су у самом финишу сусрета успеле делимично да ублаже пораз другим поготком Стефана Николића.

Ученике Душана Николића у сутрашњем финалу, које је на програму од 17 часова, очекује дуел са екипом београдског Партизана, која је у другом полуфиналном сусрету савладала новосадску Војводину са 4:0.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (Н) 5:2 (3:1)

Стадион Спортског центра ФСС у Старој Пазови.
Судија: Давид Матић (Нови Сад).
Стрелци: Сремчевић у 4, 20 и 70. минуту, Ракићевић у 25. и Мићић у 66. минуту за Раднички 1923, а Николић у 23. и 80. минуту за Раднички Ниш.

РАДНИЧКИ 1923: Недовић, Ристовић (од 72. Боранијашевић), Ђорђевић (од 72. Пршић), Ђоровић, Костић, Ракићевић, Ранковић (од 58. Милетић), Бошковић, Сремчевић (од 72. Павловић), Живадиновић, Савић (од 28. Мићић).

РАДНИЧКИ (Н): Станојевић (од 64. Стошић), Вучковић (од 84. Стошић), Живковић (од 34. Стојановић), Ђорђевић, Бићанин (од 29. Филиповић), Николић, Арсић, Љубеновић, Ђорђевић, К. Антић (од 70. Миловановић), Лазовић.