Наша омладинска селекција победом је крунисала изузетно успешну сезону у Омладинској лиги Србије, коју заршава на високој петој позицији првенствене табеле. Ученици тренера Дејана Јоксимовића су у утакмици последњег, 30. кола успели да на свом терену савладају екипу београдског Бродарца, резултатом 3:2 (2:1).

Сијасет прилика, пет постигнутих голова и два неискоришћена једанаестерца кратак је сиже данашњег дуела на помоћном терену стадиона “Чика Дача” који је припао Крагујевчанима. Био је то чак девети тријумф популарних “ђаволчића” у пролећном делу такмичења, а укупно четрнаести у сезони.

Иако је домаћин био опаснији у уводним минутима утакмице, гости су први дошли до предности у 9. минуту преко хитроногог Стајковића, који је побегао по левој страни, а потом добро пласираним ударцем приморао Лешњака да вади лопту из своје мреже.

Свега четири минута било је потребно “ђаволчићима” да узврате ударац. Идеалан центаршут Александра Петровића са леве стране у погодак је претворио Никола Маринковић, који је показао да му добро лежи улога централног нападача.

Покушај Арсенијевића са дистанце, као и добар ударац Петровића искоса са леве стране, наговестили су преокрет који је уследио у 25. минуту, када је после корнера који је извео Маринковић, високи Владимир Томовић послао лопту главом у петерац Бродарца, где се најбоље снашао Александар Петровић.

Могли су Крагујевчани на одмор да оду и са убедљивијом предношћу да је Дејан Ристић успео да реализује најстрожу казну у 43. минуту. Ипак, његов ударац са једанаест метара прочитао је голман Бродарца Давид Шефик, иначе син нашег прослављеног ватерполисте Дениса Шефика.

Почетак другог полувремена донео је још неколико узбуђења пред голом гостију из Београда. Прво је Лука Милојевић шутирао поред гола, затим је покушао и Петровић главом, али без успеха, да би се у 52. минуту у изгледној прилици за постизање поготка нашао и Урош Арсенијевић, међутим, на крају је изборио само корнер.

Више среће Арсенијевић је имао у 55. минуту, када је после дубинске лопте штопера Томовића успео да надмудри Шефика.

Могао је сјајни фудбалер средине терена врло брзо да удвостручи свој голгетерски салдо на овој утакмици, али је упутио јако лош завршни ударац. Потом се у стопостотној прилици за погодак нашао и Ђорђе Јовановић, али је Шефик одлично одреаговао, баш и као и пар минута касније, када је ефектном парадом зауставио ударац Милојевића под пречку.

А онда су од малтене готовог “ђаволчићи” направили вересију. Прво је Цакић у 76. минуту искористио опуштање у редовима домаће екипе да смањи на 3:2, да би шест минута касније гости добили прилику да из казненог ударца поравнају резултат. Ипак, ударац Белмина Рамдедовића са “беле тачке” успео је да заустави Стефан Лешњак, који је тако израстао у једног од хероја данашње утакмице.

Имали су гости у самом финишу још пар прилика да поравнају резултат, али их нису искористили, тако да су три бода заслужено припала Крагујевчанима, који су када се све сагледа ипак били бољи тим на данашњој утакмици.

Тако су изабраници тренера Дејана Јоксимовића успешно завршили још једну турбулентну сезону, у којој су остварили изненађујуће висок пласман на табели, с обзиром на прилично скромне амбиције, које су биле првенствено везане за опстанак у Омладинској лиги Србије.

Пето место у највишем рангу такмичења, као и податак да су Крагујевчани са девет остварених победа у тринаест пролећних кола били међу најуспешнијим екипама у другом делу првенства, довољно говоре о огромном потенцијалу ове генерације фудбалера, од којих ће већина наставити свој фудбалски пут у првом тиму клуба са “Чика Даче”.

РАДНИЧКИ 1923 – БРОДАРАЦ 3:2 (2:1)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца:
100.
Судија: Ненад Ђорђевић (Гуча).
Стрелци: Маринковић у 13, Петровић у 25. и Арсенијевић у 55. минуту за Раднички 1923, а Стајковић у 9. и Цакић у 76. минуту за Бродарац.
Жути картони: Д. Ристић, Арсенијевић, Милојевић (Раднички 1923), Милошевић, Љубичић (Бродарац).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Новичић, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Томовић, Јовановић (од 68. Николић), Арсенијевић (од 58. Гачевић), Маринковић (од 58. Милетић), Милојевић (од 90. Перовић), Петровић.

БРОДАРАЦ: Шефик, Ш. Мулић, Јованчић, Сретеновић (од 61. Шабовић), Лекић (од 61. Љубичић), Стајковић, Цакић, Тодоровић (од 56. Џ. Мулић), Петровић (од 56. Рамдедовић), Врањеш (од 56. Џиновић), Милошевић.