Партизан после преокрета славио на “Чика Дачи”

После пуних седам година фудбалери крагујевачког Радничког 1923 и београдског Партизана поново су се сусрели на стадиону “Чика Дача” у борби за првенствене бодове. И овога пута радовали су се “црно-бели”, који су славили резултатом 3:1 (2:1) и тако сачували челно место на табели Линглонг Супер лиге Србије.

Гостовање лидера на табели, београдског Партизана, изазвало је велико интересовање крагујевачке публике, која је пријатно и сунчано суботње поподне искористила да ужива у једној лепој и врло садржајној фудбалској представи, у којој је виђено четири поготка.

Стратег Радничког 1923 Владимир Раденковић одлучио је да у стартну поставу уврсти дебитанта Огњена Лакићевића, младог дефанзивца који је овог лета потписао професионални уговор са крагујевачким суперлигашем. Био је то прилично смео потез шефа струке Крагујевчана који показује да приче о афирмисању играча из сопственог подмлатка нису само мртво слово на папиру, већ да су у клубу са “Чика Даче” чврсто решени да пруже шансу најталентованијим изданцима своје омладинске школе, што заслужује сваки респект.

На терену се од првог минута са лонгетом на десној руци нашао и искусни Немања Томић, који је недавно парафирао нови уговор са Шумадинцима, док се после дуже паузе међу стативе вратио Стојан Лековић.

На другој страни, тренер Партизана Александар Станојевић одлучио је да на клупи остави Израелца Бибарса Натка, док је шансу у првој постави добио Филип Холендер, рођени Крагујевчанин, који је фудбалско име изградио у суседној Мађарској.

Прво узбуђење на утакмици виђено је у 6. минуту, када је Марковић лепо проиграо Рикарда Гомеша, који се ипак нашао у недозвољеној позицији.

Само два минута касније загрмео је стадион “Чика Дача”. Након доброг продора и центаршута хитроногог Александра Варјачића, Синиша Саничанин је неспретно реаговао и затресао мрежу своје екипе.

Био је то велики шок за “црне-беле”, који нису очекивали овакав почетак утакмице, док су Крагујевчани логично добили на самопоуздању.

Покушао је у 23. минуту Холендер да упути ударац са ивице казненог простора, али je изблокиран, да би на другој страни запретио Мирић након корнера, међутим није то било ни довољно близу да озбиљније угрози гол Александра Поповића.

Захтевали су “црно-бели” у 33. минуту од судије Остраћанина да досуди најстрожу казну, сигнализирајући да је након ударца главом Лазара Марковића штопер Радничког 1923 Стефан Филиповић играо руком, али је арбитар из Краљева остао чврст у првобитној одлуци и показао је да се утакмица настави.

Партизан је до изједначења дошао у 38. минуту. После прилично дуге акције “црно-белих”, лопта је дошла до Милоша Јојића, који је са двадесетак метара упутио прави “пројектил” у горњи леви угао гола Радничког 1923.

Уследио је потом покушај Марка Живковића са дистанце који је завршио преко гола, да би уочи самог одласка на одмор Београђани стигли до преокрета. Поново је Живковић шутирао, овога пута искоса са десне стране, Лековић је накратко одбио лопту на коју је натрчао Холендер и сместио је у мрежу за вођство Партизана од 2:1.

Надали су се симпатизери Радничког 1923 да ће њихови љубимци у наставку утакмице успети да се врате на прави курс и испливају из резултатског минуса, али им је почетак другог полувремена донео ново разочарење. Алекса Дамјанац је погрешио приликом предаје лопте, погодио Лазара Марковића, а он одмах проиграо Рикарда Гомеша, коме није било тешко да из непосредне близине матира Лековића.

Био је то почетак краја Крагујевчана, који су након трећег примљеног гола у потпуности психички пали и дозволили екипи Партизана да преузме контролу над игром.

Могао је, додуше, Мирић у 54. минуту да врати неизвесност у утакмицу, али из два покушаја није успео да упути ударац у оквир гола гостију из Београда.

Бибарс Натко, који је у игру ушао средином другог полувремена, већ приликом свог првог контакта са лоптом упутио је оштар ударац са двадесетак метара, али је Лековић био опрезан. Млади чувар мреже Радничког 1923 истакао се и пар минута касније, када је осујетио покушај Синише Саничанина.

Жалиће “црвени” за 73. минутом када су пропустили најзрелију прилику да се резултатски врате у живот. Након центаршута Варјачића и лоше интервенције голмана Партизана Поповића лопта је дошла до Ковинића који успева да је захвати главом, али је пречка била савезник Београђана у овој ситуацији.

Опасно је било пред голом Крагујевчана у 75. минуту. Прво је након ударца Рикарда Гомеша лопта прошла кроз ноге Лековићу и погодила стативу, да би у наставку акције млади Терзић покушао да савлада чувара мреже Радничког 1923, који је још једном одлично одреаговао.

Није Лековић допустио ни новајлији у редовима Партизана Квинсију Менигу да свој дебитантски наступ у црно-белом дресу крунише поготком, будући да је сјајном парадом зауставио ударац 26-годишњег Холанђанина у 83. минуту.

Последњу прилику на утакмици имали су домаћи. После дуплог паса Ковинића и Мирића, Урошевић је успео да отклони опасност пред голом гостујућег тима.

“Црно-бели” су овом победом сачували врх табеле са 21 освојеним бодом, док су фудбалери Радничког 1923 остали на десетој позицији са осам сакупљених бодова.

Изабранике Владимира Раденковића у наредном колу очекује гостовање екипи Вождовца.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН  1:3 (1:2)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 7 500
Судија: Станко Остраћанин (Краљево).
Помоћници: Немања Петровић, Слободан Павловић (обојица из Ужица).
Стрелци: Саничанин (аутогол) у 8. минуту за Раднички 1923, а Јојић у 38, Холендер у 45. и Рикардо Гомеш у 48. минуту за Партизан.
Жути картони: Арсенијевић, Дамјанац, Мирић (Раднички 1923), Шћекић (Партизан).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Варјачић (од 89. Ристовић), Лакићевић, Филиповић, Дамјанац, М. Видовић, Илић (од 84. Вићентијевић), Томић (од 58. Ковинић), Драгутиновић (од 84. Ковачевић), Трифуновић (од 58. Бурмаз), Мирић. Тренер: Владимир Раденковић.

ПАРТИЗАН: Поповић, Живковић, Урошевић, Вујачић, Саничанин, Здјелар, Јојић (од 78. Шћекић), Марковић (од 60. Мениг), Јовић (од 60. Терзић), Холендер (од 61. Натко), Рикардо (од 78. Лутовац). Тренер: Александар Станојевић.