Велики бод освојили су наши омладинци на гостовању некадашњем прваку Србије, екипи Бродарца, у 13. колу Омладинске лиге Србије – 1:1 (1:1).

Ученици Дејана Јоксимовића пријатно су изненадили приступом и одговорном игром у сусрету са фаворизованим домаћином.

Иако је екипа Бродарца повела већ у 11. минуту поготком из казненог ударца, наши момци нису клонули духом. Стрпљиво су вребали прилику да дођу до изједначења и дочекали су је у 24. минуту, када је после ударца из угла Ђорђе Јовановић сместио лопту иза леђа голмана београдског тима.

У наставку утакмице домаћин је безуспешно покушавао да надмудри данас изузетно дисциплиновану и пожртвовану одбрану нашег тима на челу са голманом Жунићем, којој припадају све заслуге за освојени бод.

Овим ремијем “ђаволчићи” су коначно ставили тачку на серију од три узастопна неуспеха и најавили боља издања у наставку такмичења.

Наредног викенда изабраници тренера Дејана Јоксимовића дочекују вршњаке из крушевачког Напретка.

БРОДАРАЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (1:1)

БЕОГРАД
ФК Бродарац
Судија: Милан Стефановић (Београд)
Стрелци: Младеновић (из једанаестерца) у 11. минуту за Бродарац, а Јовановић у 24. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Рашљанин (Бродарац), Павловић, Милошевић, М.Радосављевић, Симовић (Раднички 1923).

БРОДАРАЦ: Новић, Луковић, Маринковић, Лада (од 46. Пражић), Паић, Милановић (од 77. Лекић), Гријаковић (од 72. Борчић), Стојановић (од 46. Рашљанин), Младеновић (од 83. Драгојловић), Миладиновић, Ђорђевић.

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Милошевић, Лакићевић, М. Радосављевић, Максимовић, Јовановић (од 88. Н. Радосављевић), Арсенијевић, Симовић, Милојевић, Ђорђевић (од 65. Драмићанин).

КАДЕТИ СЛАВИЛИ У ДЕРБИЈУ, ПИОНИРИ СЕ ПОЧАСТИЛИ У НОВОМ ПАЗАРУ

Још један успешан такмичарски викенд је иза наших кадета и пионира. Ученици Душана Ђорђевића су у дерби мечу 11. кола Прве кадетске лиге ФСРЗС надиграли Металац са 2:0, док су пионири славили на гостовању екипи Новог Пазара – 2:1.

Кадете су до седме победе у сезони предводили Катанић и Павловић. Њихови голови били су довољни да се сломи отпор одличних Милановчана, који су данас уписали тек други пораз од почетка сезоне.

Са нова три бода, наши кадети су задржали позицију у горњем делу табеле Прве кадетске лиге ФСРЗС.

Новој победи радовали су се и пионири. Пуленима тренера Душана Николића очигледно леже тимови из Новог Пазара, с обзиром да су претходно “потукли” и преостала три представника из града на Јошаници у овом рангу такмичења.

Додуше, пут до новог тријумфа није био баш лак. Наиме, домаћин је први дошао до вођства после ударца из угла, али су Раичевић и Сремчевић у наставку утакмице донели преокрет и нова три бода нашем тиму.

Наши пионири су овим тријумфом остали на деоби првог места на табели, заједно са краљевачким клубовима, Аполоном и Слогом.

Наредног викенда кадети путују у Шабац, где их очекује дуел са екипом Савацијума, док ће пионири угостити Рудар из Косовске Митровице.