“Црвени” победили Жарково и преузели врх табеле

Фудбалери Радничког 1923 забележили су осму победу у Првој лиги Србије ове сезоне, и то у сусрету са традиционално неугодном екипом ОФК Жаркова – 3:2 (3:0). “Црвени” су овим тријумфом коначно преузели лидерску позицију на табели од новосадског Кабела, који је данас претрпео први пораз у сезони, и то у сусрету са чачанским Борцем.

Знали су Крагујевчани да их очекује дуел са екипом која је претходних сезона по неписаном правилу успевала да остане непоражена на “Чика Дачи”. Због су од самог старта утакмице наши момци кренули жестоко и већ после првих двадесетак минута игре стекли су предност од три гола.

Уместо да искористе ову прилику и свом ривалу наплате дугове из претходних сезона “са каматом”, “црвени” су у другом полувремену потпуно стали и мало је недостајало па да у самом финишу прокоцкају убедљиво вођство из првог дела сусрета.

Екипа тренера Александра Линте је до вођства стигла већ у 9. минуту игре. Млади леви бек београдског тима Стефан Голубовић прилично нервозно је ушао у данашњи сусрет и већ у 3. минуту зарадио јавну опомену, да би пет минута касније оборио Марка Мирића у казненом простору свог тима, па судија Никола Петровић није имао дилеме када се одлучио да покаже на “белу тачку”. Најстрожу казну сигурно је реализовао Александар Варјачић, пославши лопту у доњи леви голманов угао.

Није се еуфорија у табору “црвених” након вођства поштено ни стишала, а већ је било 2:0. “Севнула” је контра Крагујевчана у 15. минуту, Никодијевић је послао лопту у празан простор за Ћировића, који се дао у трк, избио испред голмана ОФК Жаркова Шћекића и рутински пласирао лопту у мрежу.

Само три минута касније гости из Београда пропуштају стопостотну прилику да се резултатски врате у игру. Новић је “украо” лопту Милошу Видовићу, а затим упослио Црномута, који је остао сам на неких 12-13 метара од гола домаћина, али је уследио лош завршни ударац.

Казна за овај промашај Београђана била је експресна. Играо се 22. минут када се лопта након силовитог ударца Милоша Видовића са ивице петерца одбила од пречке, погодила несрећног штопера ОФК Жаркова Ненада Јовановића и одсела у мрежи.

Јасно је да су после овог гола гости из Београда били у “нокдауну”, али “црвени” то нису искористили да до одласка на одмор вођство учине још убедљивијим.

Није баш најјасније шта се догодило са ученицима Александра Линте у паузи између два полувремена, али је у наставку утакмице то била једна потпуно друга екипа, ни налик оној која је оставила одличан утисак у првом делу сусрета.

Већ после уводна три минута другог полувремена кола су кренула низбрдо. Јеремић је био у продору, Максимовић непрописно стартовао, па је судија Петровић био принуђен да још једном покаже на “креч”, овога пута у корист гостију из Београда. Прецизан са једанаест метара био је Саша Манић за 3:1.

Наравно да је овај погодак “реанимирао” Београђане, који су схватили да није све изгубљено и да још увек имају шансу да се резултатски врате у утакмицу.

Опасни Јеремић поново је умакао дефанзивцима Радничког 1923 у 59. минуту и упутио повратну лопту на ивицу шеснаестерца до које је први стигао његов млади саиграч Стефан Голубовић, чији је ударац завршио поред стативе.

“Црвени” су после дуже паузе, у 76. минуту успели да креирају једну лепу акцију из које су угрозили гол противника. Ћировић се након дуплог паса са Никодијевићем нашао у повољној позицији за ударац, али је у последњем тренутку изблокиран од стране Илића.

Сам финиш утакмице припао је гостима, који су у последњих десет минута кренули на све или ништа. Улазак искусног Бабића и брзоногог Стевановића био је прави потез тренера ОФК Жаркова Куљића, с обзиром да су управо ова два играча задавала пуно проблема одбрани крагујевачког прволигаша у завршници утакмице.

Најпре је Бабић у 81. минуту гађао из слободног ударца са 18-19 метара поред гола, а недуго затим је Стевановић уздрмао стативу.

Исти играч се пар тренутака касније нашао у још једној повољној прилици пред голом Радничког 1923, али је шутирао право у Раичевића, да би се у 88. минуту у шанси нашао још један резервиста, горостасни Никола Дишић, али је и овога пута голман Крагујевчана добро интервенисао.

Ипак, одбрана Радничког 1923 била је приморана на капитулацију у 90. минуту, када је на асистенцију Јеремића, искусни Бабић успео да се упише у листу стрелаца и смањи заостатак своје екипе на 3:2.

Међутим, није било довољно времена за фудбалере ОФК Жаркова да покушају да стигну до евентуалног изједначења, тако да су бодови на крају заслужено припали Крагујевчанима, који су у својим редовима данас имали и једног дебитанта. Ради се наравно о повратнику Немањи Томићу, који је у 82. минуту заменио свог “класића” Стевана Ковачевића.

“Црвени” су након данашњег тријумфа и изненађујућег пораза Кабела у Новом Саду од чачанског Борца (0:1) коначно преузели лидерску позицију на табели Прве лиге Србије.

У наредном колу фудбалери Радничког 1923 путују управо у Чачак, на ноге популарним “зебрама”.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК ЖАРКОВО 3:2 (3:0)

“Чика Дача”.
Гледалаца: /.
Судија: Никола Петровић (Нови Сад)
Помоћници: Миодраг Здравковић (Ражањ), Александар Марјановић (Деспотовац)
Стрелци: Варјачић у 9. из једанаестерца, Ћировић у 15. и Јовановић (аутогол) у 22. минуту за Раднички 1923, а Манић у 49. и Бабић у 90. минуту за ОФК Жарково.
Жути картони: Ћировић (Раднички 1923), Илић, Тасић, Голубовић, Стевановић (ОФК Жарково).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Дукић (од 55. Рађен), М. Видовић, Филиповић, Ковачевић (од 82. Томић), Ћировић, Аврам, Мирић (од 82. Миликић), Максимовић (од 65. У. Видовић), Никодијевић (од 82. Симовић).

ОФК ЖАРКОВО: Шћекић, Илић, Голубовић, Јовановић, Игњатовић, Тасић, Манић (од 79. Бабић), Кисо, Јеремић, Црномут (од 67. Стевановић), Новић (од 79. Дишић).