Омладинци распуцани, кадети од убедљивог вођства до драме у финишу

Наше млађе категорије наставиле су серију успешних резултата на старту нове сезоне. Омладинци су данас славили на гостовању Карађорђу у Тополи са убедљивих 5:0, док су кадети освојили нова три бода у Краљеву против домаћег Аполона – 3:2.

“Ђаволчићи” су поновили одличну партију са премијере против пожешке Слоге у суботу и укњижили нова три бода у Првој омладинској лиги ФСРЗС. Ученици тренера Дејана Јоксимовића били су изузетно голгетерски расположени против екипе Карађорђа у Тополи, те су на крају тријумфовали резултатом 5:0.

Већ после шест минута игре наш тим имао је предност од два гола, пошто су се у стрелце уписали Симовић и Вељко Цветковић из казненог ударца. Овај резултат био је активан све до самог финиша, када су “ђаволчићи” погоцима Миликића, Веселиновића и Васића учинили ову победу још убедљивијом.

Други тријумф у новој сезони остварили су и кадети, који су у утакмици 2. кола Прве кадетске лиге ФСРЗС славили на гостовању краљевачком Аполону са 3:2.

Екипа тренера Душана Ђорђевића је већ у првих 45 минута стекла предност од три гола преко Петровића, Ристића и Гачевића, па је све мирисало на још једну убедљиву победу. Међутим, у наставку сусрета домаћин је успео да постигне два гола и уведе ову утакмицу у неизвестан финиш, али је наша екипа успела да издржи до краја и заслужено дође до нових бодова.

Омладинци ће у недељу, 25. августа, од 13 часова и 30 минута на помоћном терену стадиона “Чика Дача” угостити чачанску Слободу, док кадети неће имати такмичарских обавеза, будући да су у трећем колу слободни.

ПИОНИРИ УСПЕШНИЈИ ОД ПАЗАРАЦА

Пионирска селекција је у другом колу Шумадијско-рашке лиге победила вршњаке из Новог Пазара са 2:0.

Двоструки стрелац за екипу тренера Душана Николића био је Никола Милојковић, који је мрежу ривала затресао у 5. и 10. минуту.

Наш тим у трећем колу очекује градски дерби са Шумадијом 1903. Ова утакмица игра се у суботу, 24. августа, од 13 часова и 30 минута на игралишту “Бубањ”.