Омладинци новим минималцем до трећег места на табели

Наши омладинци уписали су прву победу на свом терену ове сезоне, и то у сусрету са традиционално неугодном екипом београдског Чукаричког, у оквиру 5. кола Омладинске лиге Србије – 1:0 (0:0). Баш као и против Бродарца пре недељу дана, и овога пута је човек одлуке био Лазар Милетић, чији је погодак у 51. минуту донео “ђаволчићима” нова три бода.

Иако је гол Чукаричког током читавог првог полувремена “висио у ваздуху”, на одмор се отишло без погодака, и то искључиво заслугом домаћих играча, који су пропустили сијасет повољних прилика да дођу до предности.

Најпре су Маринковић и Марисављевић пропустили да крунишу добру соло акцију Милетића по левој страни у 18. минуту, потом се у прилици нашао и Петровић, да би недуго затим уследио и ударац Дејана Ристића са ивице шеснаестерца, који је завршио преко гола.

До краја првог полувремена бележимо још и солидан покушај Лазара Милетића, који је завршио недалеко од циља. Пред сам крај првог дела сусрета повредио се Дејан Ристић, кога је у 37. минуту заменио Илија Половина.

Оно што им није пошло за ногом у првом, изабраници тренера Милоша Симића успели су да остваре почетком другог полувремена, када је добар центаршут Луке Милојевића у погодак претворио Лазар Милетић.

Могли су “ђаволчићи” врло лако да дуплирају предност десетак минута касније, али је ударац Александра Петровића завршио преко гола.

Пробудили су се гости у последњих двадесетак минута утакмице, створили пар солидних прилика пред голом домаћина, од којих је најповољнија била она из 88. минута, када је Арсовић погодио стативу. Ипак, Крагујевчани су успели да одоле притиску Београђана у самом финишу сусрета и сачувају стечено вођство.

Са три победе и два ремија, “ђаволчићи” се тренутно налазе на високом трећем месту првенствене табеле, са два бода заостатка у односу на водећу Војводину и једним у односу на другопласирану Црвену звезду.

У наредном, шестом колу, наше омладинце очекује гостовање екипи Вождовца.

РАДНИЧКИ 1923 – ЧУКАРИЧКИ 1:0 (0:0)