Омладинци “кљуцнули” бод против шампиона

Изузетно важан бод у борби за опстанак освојили су наши омладинци у дуелу са актуелним шампионом Србије, екипом београдске Црвене звезде. Утакмица на помоћном терену стадиона “Чика Дача” окончана је без голова – 0:0, а општи утисак је да су “ђаволчићи” били знатно конкретнији у односу на свог ривала, па самим тим и ближи победи.

Обе екипе су у данашњи дуел ушле са резултатским императивом. Крагујевчанима су нови бодови били неопходни како би одржали корак са екипама из “безбедне зоне”, док је “црвено-беле” победа у срцу Шумадије остављала у трци за одбрану шампионског наслова.

Имали су Шумадинци доста проблема да организују игру у уводним минутима утакмице услед жестоког пресинга фудбалера Црвене звезде. Због тога су ученици Дејана Јоксимовића били приморани да прескачу средину терена и шансу за евентуални погодак траже из транзиције.

Мада су Београђани током првих 45 минута сусрета имали више лопту у свом поседу, Раднички 1923 је био далеко конкретнији и опаснији ривал на терену. Најбољу прилику Крагујевчани су пропустили у 10. минуту, када је након једног муњевито изведеног контранапада Миливојевић упослио Ристића, који се нашао “очи у очи” са голманом Црвене звезде Ћопићем, али није успео да га савлада.

Како се ближио крај првог полувремена, тако су и “црвени” полако пребацивали тежиште игре на противничку половину терена и преузимали иницијативу. Ипак, изузев покушаја Симовића главом у 31. минуту, до одласка на одмор није било озбиљнијих прилика пред голом Београђана.

Распламсала се игра у наставку утакмице. Најпре је Јован Митуљикић покушао атрактивно “маказицама” да изненади Жунића, да би само минут касније на другој страни Лакићевић пропустио још једну прилику из категорије “стопостотних”, када је после добро изведеног аута од стране Павловића натрчао на једну “ничију лопту” у казненом простору Београђана и шутирао снажно са неких десетак метара, али је Ћопић био добро постављен.

Нова опасност пред голом гостујуће екипе надвила се у 59. минуту. Прво је Симовић изиграо двојицу противничких играча, а затим упутио оштру приземну лопту у петерац Црвене звезде на коју нико од његових саиграча није реаговао. У наставку акције лопта долази до резервисте Ђорђевића, који је добро центрирао са леве стране на другу стативу, где је покушао Миливојевић главом, али није био прецизан. Уследио је потом и покушај Максимовића након ударца из угла, али ни он није успео да погоди жељени циљ.

Још једну повољну прилику да дођу до вођства Крагујевчани су пропустили у 77. минуту утакмице. После прекида који је извео Арсенијевић, Младен Радосављевић се нашао сам “као дух” пред противничким голом, али је Ћопић поново сјајно одреаговао и избио лопту у корнер. Након ударца из угла, лопта је погодила у руку Николу Митуљикића, али је судија Иван Никитовић упркос протестима домаћих фудбалера одбио да покаже на “белу тачку”.

У самом финишу сусрета бележимо још један покушај Младена Радосављевића после корнера, као и шансу за београдски тим у којој се нашао Кахвић, али је Жунић добро “скратио угао” и осујетио намеру нападача Црвене звезде.

“Ђаволчићи” су тако везали и трећу узастопну утакмицу без пораза и што је још важније, задржали су добре шансе да се домогну зоне спаса, од које су удаљени свега три бода.

Изабранике тренера Дејана Јоксимовића наредног викенда очекује гостовање екипи Чукаричког у Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:0