Омладинци декласирали Ужичане, тежак пораз кадета у градском дербију

Млађе селекције нашег клуба оствариле су половичан учинак овог викенда. Док су омладинци са убедљивих 6:0 (3:0) потукли Слободу из Ужица, кадети су у градском дербију претрпели тежак пораз од Шумадије 1903, резултатом 0:4 (0:1).

Омладинци су продужили серију добрих резултата и укњижили четврту победу у последњих пет кола. “Ђаволчићи” су на помоћном терену стадиона “Чика Дача” пружили ефикасну партију у сусрету са ужичком Слободом и славили са чак 6:0 (3:0).

Наша екипа дошла је у вођство у 4. минуту поготком Вељка Цветковића, да би Страхиња Обрадовић у 15. минуту повисио предност домаћина на 2:0. Потом је у 33. минуту Цветковић постигао свој други гол на утакмици из казненог ударца са 11 метара, па је екипа тренера Дејана Јоксимовића на одмор отишла са суфицитом од три гола.

У наставку сусрета мрежа Ужичана затресла се још три пута. Прво је погодио Симовић у 80. минуту, да би пар минута касније резервиста Алекса Костић са два поготка запечатио судбину гостију.

За разлику од омладинаца, кадети су жестоко подбацили у сусрету са вршњацима из Шумадије 1903 и претрпели су убедљив пораз резултатом 0:4 (0:1).

Ученици Душана Ђорђевића су на полувремену имали гол заостатка, који су офанзивном игром у других 45 минута покушали да анулирају, али су уместо тога примили још три гола. Стрелци за гостујући састав били су Спасић, Димитријевић и Илић два пута.

Упркос овом поразу, наша екипа је задржала трећу позицију на табели испред Будућности Крушик 2014 и Лознице.

Наредног викенда обе наше селекције очекује последње гостовање у сезони, и то у Краљеву, против одговарајућих селекција Слоге.