Новосађани носе три бода из срца Шумадије

Наша омладинска селекција претрпела је и седми пораз у Омладинској лиги Србије ове сезоне, и то у сусрету са новосадском Војводином на помоћном терену стадиона “Чика Дача” – 0:2 (0:0). У једној тврдој утакмици, без превише шанси, Новосађани су искористили два дефанзивна пропуста наше екипе и дошли до целог плена.

Ушли су “ђаволчићи” у овај сусрет храбро и без превише респекта према реномираном противнику, па су већ у 4. минуту запретили преко Васића, чији је ударац са удаљености од неких 8-9 метара завршио преко гола.

У 14. минуту прва изгледна прилика за гостујући састав. Богдановић је упослио Ивановића, који са пет метара шаље лопту поред гола.

Уследила су два добра покушаја Алексе Васића из прекида. Први пут је његов ударац зауставио голман Војводине Видаковић, а други пут је лопта погодила оквир гола.

До одласка на одмор покушао је поново Ивановић са дистанце, али је и овога пута био непрецизан.

Почетак другог полувремена протекао је у растрзаној игри између два казнена простора, да би у 60. минуту Богдановић искористио успаваност одбране крагујевачког тима и прецизним ударцем искоса са десне стране послао лопту у супротан угао.

Био је то прави шок за домаће, који су до тог тренутка достојно парирали Новосађанима. Тренер Јоксимовић покушао је изменама да промени ток утакмице, али су све његове наде пале у воду у 73. минуту, када је Вукашин Богдановић остао сам између два штопера Радничког 1923 и без већих проблема постигао свој други гол на данашњој утакмици.

Након десет одиграних кола, наши омладинци заузимају седамнаесто место на табели са седам освојених бодова.

У наредном колу изабранике тренера Дејана Јоксимовића очекује гостовање београдском Партизану.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЈВОДИНА 0:2 (0:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Први помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца:
/.
Судија: Лазар Трипковић (Краљево).
Стрелци: Богдановић у 60. и 73. минуту за Војводину.
Жути картони: Н. Радосављевић, Васић (Раднички 1923), Луковић (Војводина)

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Дукић, М. Радосављевић, Лакићевић, Гвозденовић, Н. Радосављевић (од 62. Милојевић), Јовановић (од 88. Димитријевић), Ђорђевић (од 76. Милошевић), Васић (од 70. Јанићијевић), Симовић (од 88. Драмићанин).

ВОЈВОДИНА: Видаковић, Мирић (од 88. Батос), Луковић (од 74. Кљајић), Јеленковић, Богдановић, Пиргић, Милетић, Ђурић (од 83. Благојевић), Богдановић (од 74. Шавија), Новевски, Ивановић (од 85. Тедић).

НОВЕ ПОБЕДЕ КАДЕТА И ПИОНИРА

За разлику од омладинаца, наши кадети и пионири су били прилично успешни овог викенда. Пионири су “испрашили” градског ривала, екипу Аполона 4, са 4:0, док су кадети славили на гостовању имењаку из Ваљева са 2:0.

Наша кадетска селекција налази се у успону форме, што је показала тријумфом на гостовању у Ваљеву. Мрежу домаћина тресли су Ђорђевић и Половина за важна три бода и мали, али значајан искорак на табели.

Пионири су након Шумадије 1903 успели да узму меру још једном градском ривалу, екипи Аполона 4. Ученици Душана Николића славили су са убедљивих 4:0, головима Живадиновића, Симића и двоструког стрелца Сремчевића.

У наредном колу кадети дочекују Јединство из Уба, док пионире очекује гостовање Јединству 2017 из Тутина.