Максимовић човек одлуке

Фудбалери Радничког 1923 настављају свој победнички поход у Првој лиги Србије. “Црвени” су данас на гостовању београдском ИМТ-у нанизали и свој четврти узастопни тријумф – 1:0 (1:0), а гол одлуке постигао је млади Ђорђе Максимовић у 16. минуту утакмице.

Знали су Крагујевчани да их очекује неугодно гостовање новајлији у лиги, али су исто тако били свесни и чињенице да би им гол у раној фази утакмице у великој мери олакшао пут до нових бодова.

И заиста, екипа тренера Александра Линте је утакмицу отворила на најбољи могући начин. Играо се 16. минут када је Стеван Ковачевић извео прекид са десне стране, а Ђорђе Максимовић главом послао лопту у доњи леви угао за вођство нашег тима.

Само два минута касније домаћи пропуштају прву велику прилику да стигну до изједначења. Глишић је центрирао, Пераловић захватио лопту главом на другој стативи, али је она завршила ван оквира гола.

Још једну шансу из категорије “стопостотних” пропустио је београдски тим у 35. минуту, када је најбољи стрелац популарних “тракториста” Никола Терзић са неких шест метара шутирао поред гола.

Варјачић је на другој страни лукаво покушао да лобује голмана ИМТ-а Мићовића, али је лопта завршила мало изнад пречке.

Најбољи стрелац Крагујевчана прошле сезоне Слађан Никодијевић, који је данашњу утакмицу почео са клупе, добио је шансу у другом полувремену и одмах по уласку у игру нашао се у изгледној прилици пред противничким голом, али је био замало непрецизан.

У 64. минуту још један опасан атак фудбалера домаћег тима, који се завршио срећно по наш тим. Пераловић је добио лопту на неких 7-8 метара од Раичевићевог гола, али је уследио слаб завршни ударац.

Лепа акција Крагујевчана виђена је у 78. минуту. Тодоровић је умакао по левој страни, затим одложио лопту до Никодијевића, који је из повољне позиције шутирао поред леве стативе.

У завршници утакмице фудбалери ИМТ-а су све карте дали на напад, али нису успели да савладају данас врло сконцентрисаног и сигурног Лазара Раичевића, који је са лакоћом “читао” све ситуације пред својим голом.

Нажалост, утисак са данашње утакмице мало је покварило искључење шефа стручног штаба крагујевачког прволигаша Александра Линте у 90. минуту.

И након шест одиграних кола, наша екипа и даље “дише за вратом” новосадском Кабелу, који је нанизао свих шест победа и тренутно заузима водећу позицију на табели.

Пред нашим момцима су паклених седам дана. Наиме, већ у среду на “Чика Дачу” стиже одлична екипа Радничког из Пирота, а одмах затим следи гостовање водећем Кабелу у Новом Саду.

ИМТ – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:1)