Никодијевић ставио тачку

На опроштају од још једне прволигашке сезоне, фудбалери Радничког 1923 су у сјајној атмосфери, пред више од хиљаду гледалаца на стадиону “Чика Дача”, савладали екипу Земуна поготком Слађана Никодијевића – 1:0 (0:0).

Мада сама утакмица није имала већи резултатски значај за обе екипе, актери данашњег сусрета потрудили су се да оправдају поверење присутне публике. Посебан тон утакмици давали су највернији симпатизери оба клуба, који су заједничким навијањем на јужној трибини стадиона “Чика Дача” послали јединствену слику у етар.

Земунци су на мегдан Крагујевчанима изашли са чак осам омладинаца у стартној постави, очигледно жељних доказивања на великој фудбалској сцени.

И заиста, младићи у зелено-плавим дресовима су се од првог минута буквално разлетели по терену, изненадивши помало фудбалере домаћег тима, који нису очекивали овакав приступ гостујуће екипе.

Тако се већ у 3. минуту изненада у шанси нашао млади Пантић, али је Владимир Савић на време предосетио опасност и однео лопту испред нападача Земуна.

Само минут касније Крагујевчани су узвратили из прекида преко Ковачевића, али је гостујући чувар мреже Милош Крунић успешно интервенисао.

У 18. минуту још један неспоразум фудбалера у црвеним дресовима могао је да казни Кузмановић, али је одлични Савић поново био довољно присебан.

Покушали су потом домаћи опет из прекида да угрозе гол Земунаца, али је Варјачићев ударац укротио Милош Крунић.

Како је утакмица одмицала, тако су домаћи све више преузимали иницијативу и све чешће претили противнику. Бележимо најпре слаб ударац Максимовића главом, затим покушај Ковачевића са дистанце, да би најзрелију прилику за Крагујевчане пропустио Варјачић у 32. минуту, када је у паду захватио лопту на другој стативи, али није био довољно прецизан.

Узвратили су Земунци истом мером у 36. минуту. Њамцуловић је идеално проиграо Лазаревића, који се нашао “очи у очи” са Савићем, али је чувар мреже Радничког 1923 “скратио угао” и из овог дуела изашао као крајњи победник.

У финишу првог дела сусрета видели смо још једну добру акцију домаћих. Варјачић је центрирао са десне стране, Максимовић одложио лопту до Илића, који је са руба казненог простора шутирао поред стативе.

У другом полувремену тотална доминација “црвених”. Фудбалери Земуна једва да су прелазили центар, али су се зато зналачки бранили и гледали да развију неку од својих карактеристичних брзих контри из којих би озбиљније угрозили гол домаћина.

На другој страни, фудбалери крагујевачког прволигаша су углавном нападали по десној страни, где је дејствовао данас изванредни Варјачић. Управо је хитроноги играч Радничког извео корнер у 53. минуту из кога се изродила стопостотна прилика за Никодијевића, који је са блиске удаљености траљаво шутирао главом.

Само пет минута касније, Варјачић је добро извео још један прекид, Здравковић је успео да стигне до лопте пре голмана Земуна, али ју је послао преко гола. Дефанзивац Радничког 1923 је при том извукао и дебљи крај, задобивши повреду због које је нешто касније био приморан да напусти игру.

Коначно, Крагујевчани су праву шифру за добро осигурану браву Земунаца успели да пронађу у 67. минуту. Варјачић је идеално центрирао са десне стране, погодивши право “у трепавицу” Слађана Никодијевића, коме није било тешко да главом спроведе лопту у мрежу и упише свој једанаести погодак у сезони.

Никодијевићев погодак донео је значајно олакшање “црвенима”, који су до краја утакмице настојали да сачувају стечену предност. И таман када се чинило да су ученици Дарка Милисављевића на прагу освајања сва три бода, Земунци су у дубокој судијској надокнади времена пропустили идеалну прилику да непоражени напусте “Чика Дачу”. Њамцуловић је извео прекид са десне стране, одбрана Радничког 1923 је за тренутак заборавила на младог Цукића, који се нашао усамљен на 3-4 метра испред Савићевог гола, али је шутирао директно у чувара мреже крагујевачког прволигаша.

Крагујевчани су тако ову такмичарску сезону окончали у средини табеле, тачније на осмој позицији, са 42 освојена бода.

С обзиром на нешто слабији старт сезоне, као и на ситуацију са вирусом Ковид-19 која је у значајној мери покварила планове многим суперлигашким и прволигашким екипама, “црвени” немају превише разлога за незадовољство оствареним пласманом.

РАДНИЧКИ 1923 – ЗЕМУН 1:0 (0:0)

“Чика Дача”
Гледалаца: 1 200
Судија: Иван Стаменковић (Београд)
Помоћници: Небојша Савић (Ужице), Јасмина Зафировић (Врање)
Стрелац: Никодијевић у 67. минуту за Раднички 1923

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Петровић, Здравковић (од 71. Филиповић), Рађен, Варјачић, Мијатовић, Видовић, Ковачевић (од 89. Симовић), Илић (од 85. Миликић), Максимовић (од 46. Грбовић), Никодијевић (од 89. Дукић).

ЗЕМУН: Крунић, Васиљевић, Ђаловић, Лазаревић, Стевановић, Њамцуловић, Петровић (од 83. Јованчевић), Ристовић (од 70. Стокић), Црномут (од 83. Аврић), Кузмановић (од 54. Туркуљ), Пантић (од 83. Цакић).

ОВАЦИЈЕ “ЂАВОЛЧИЋИМА”

У полувремену данашњег сусрета између Радничког 1923 и Земуна, публика је имала прилику да поздрави омладинце крагујевачког клуба, који су након две године паузе изборили повратак у Омладинску лигу Србије.

Предвођени својим тренером Дејаном Јоксимовићем, “ђаволчићи” су најпре истрчали на центар терена, праћени овацијама публике, а затим су отишли до јужне трибине, где су их поздравили највернији навијачи Радничког 1923, “Црвени ђаволи”.