Неуспешан старт “црвених”, Пазарцима припала премијерна битка на “Џазкоин арени”

Нову сезону у Моцарт Бет Суперлиги Србије фудбалери Радничког 1923 започели су неславно, поразом на гостовању екипи Новог Пазара 0:2 (0:0). Дуел на празној “Џазокин арени” обележио је Никола Караклајић, који је само три минута по уласку у игру пронашао начин да матира Стојана Лековића, да би потом правовременом асистенцијом кумовао другом поготку пазарских “плавих” у последњим минутима судијске надокнаде времена.

Каква невероватна коинциденција. Крајем априла крагујевачки суперлигаш савладао је Нови Пазар на “Џазкоин арени” у утакмици треће рунде плеј-офа поготком Луке Зорића у 68. минуту, а вечерас је у истом том минуту Никола Караклајић својим поготком трасирао пут пазарским “плавима” до тријумфа на отварању новог првенства. До тог момента виђен је један борбен, уједначен и не превише садржајан дуел две екипе које се очигледно још увек налазе у фази уигравања.

Добро су Шумадинци ушли у вечерашњу утакмицу, успели два пута озбиљно да запрете домаћину у уводним минутима преко новајлије Видакова, али се слика на терену “Џазкоин арене” значајно изменила од тренутка када је млади Нигеријац Адешина силовитим ударцем са преко 20 метара уздрмао стативу гола крагујевачког тима.

Пазарци су потом преузели конце игре у своје руке и нису их испуштали све до одласка на одмор, мада су, истини за вољу, ретко долазили у прилику да озбиљније припрете малтене незапосленом Стојану Лековићу. Осим два скоро па идентична покушаја штопера Аземовића главом, као и велике прилике у којој се нашао Лазић у самој завршници првог полувремена, а којој је ипак претходила офсајд позиција, није било већих узбуђења пред голом крагујевачког тима до истека првих 45 минута игре.

Почетак другог полувремена обележила је права провала облака у граду крај Јошанице праћена снажном грмљавином, што је додатно умањило ионако скроман квалитет вечерашње фудбалске представе на “Џазкоин арени”. Клизав терен инспирисао је играче оба тима да што чешће испрбавају ударце са дистанце, па тако бележимо покушаје Зорића на једној и Ергелаша на другој страни који нису дали жељени ефекат.

Монтонија на терену нагло је прекинута у 68. минуту, када је после прекида и гужве која је настала у казненом простору Радничког 1923 лопта дошла до резервисте у редовима Новог Пазара Николе Караклајића, који је добро одмереним призменим ударцем шаље ван домашаја Стојана Лековића.

Након примљеног гола Крагујевчани су у потпуности спустили гард, а тренер Јоксимовић је на талон бацио и последње офанзивне адуте. И мало је недостајало Шумадинцима да дођу до резултатског поравнања у самом финишу утакмице, када се у идеалној прилици да донесе свом тиму изједначење нашао Љубиша Пецељ, али је ударац левог бека Радничког 1923 рефлексном реакцијом зауставио чувар мреже екипе Новог Пазара Никола Мирковић.

Био је то, испоставило се, последњи трзај Крагујевчана. Пазарци су у последњем минуту судијске накнаде “оверили” победе након муњевите контре коју је крунисао Марко Обрадовић.

Изабраници тренера Дејана Јоксимовића имаће тачно седам дана да детаљно изанализирају узроке вечерашњег пораза и покушају да поправе утисак у премијерној утакмици пред својом публиком против Чукаричког наредног викенда на “Чика Дачи”.

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (0:0)