Настављен низ победа у припремним утакмицама

Фудбалери Радничког 1923 су у четвртој контролној утакмици ове зиме надиграли Слогу из Пожеге са 3:2 (2:1) и тако продужили низ победа у припремним сусретима.

Била је ово још једна добра провера тренутне форме и могућности фудбалера крагујевачког прволигаша. Српсколигаш из Пожеге, иако у подмлађеном саставу, достојно је парирао Крагујевчанима у већем делу сусрета, мада остаје утисак да је Раднички 1923 могао да слави знатно убедљивијим резултатом.

По први пут у току зимских припрема Раднички 1923 је наступио у комплетном саставу, уз изузетак већ дуже време повређеног Небојше Иванчевића. И док је здравствени билтен играча коначно био на задовољавајућем нивоу, шеф стручног штаба Дарко Милисављевић у међувремену је “закачио” прехладу, па је због тога вођење данашње утакмице препустио свом првом сараднику и тренеру омладинског тима Дејану Јоксимовићу.

“Бубамара” се није добрано ни закотрљала популарним “вештаком”, а “црвени” су већ дошли до вођства. Играо се 3. минут када је новајлија Ненад Радоњић направио “дар-мар” у казненом простору гостију из Пожеге, пре него што је лопту прецизним ударцем послао у мрежу.

Да ће бити велико појачање за офанзивни ред Крагујевчана Радоњић је потврдио и у 13. минуту, када је искористио сјајну асистенцију Огњена Илића да се још једном упише међу стрелце и тако дуплира вођство свог тима.

Није дуго требало гостима да се опораве од овог почетног шока. Само два минута касније Ковачевић је изгубио лопту надомак шеснаестерца свог тима, што је искусни стрелац Вељко Плазинић зналачки казнио и смањио заостатак Пожежана.

Гости су након овог поготка кренули још жустрије ка голу свог противника, уз појачан пресинг на задњу линију како би “црвенима” отежали организацију игре. Крагујевчани су покушавали да се брзим додавањима што пре ослобађају лопте, али су у тој брзини доста и грешили.

У 29. минуту, после прекида и убачене лопте са десне стране, Жељко Тасић је ударцем главом покушао да савлада Раичевића, али није био прецизан.

У самом финишу првог дела сусрета обе екипе пропустиле су још по једну изгледну прилику за гол. Најпре се у шанси нашао везни играч гостију Ристић, који је све лепо урадио осим завршног ударца, а затим је на другој страни Огњен Илић пропустио прилику да крунише прелепу акцију домаћег тима.

У друго полувреме Раднички је ушао са потпуно измењеном поставом и формацијом. Од играча који су почели утакмицу на терену је остао само Лазар Петровић, али је и њега убрзо заменио омладинац Филип Миликић.

Играо се 55. минут када се мрежа Пожежана затресла по трећи пут на данашњој утакмици. Тодоровић је лукаво проиграо Максимовића, који је избегао офсајд замку и послао лопту иза леђа Николе Тасића.

Два минута касније поново се у шанси нашао Ристић, када је из још боље позиције, са неких 7-8 метара удаљености од гола Радничког, шутирао изнад пречке.

Покушао је потом Ћировић након центаршута Тодоровића, али његов ударац главом није био довољног интезитета да озбиљније угрози гостујућег чувара мреже.

Уследила су потом два добра покушаја са дистанце Цветковића и Тодоровића, који су прописно загрејали дланове голмана Слоге Николе Тасића, да би у 74. минуту леви бек гостију Јањић снажним и прецизним ударцем искоса са леве стране смањио на 3:2.

Два минута касније Тодоровић је после дуплог паса са Мијатовићем имао прилику да стави тачку на овај сусрет, али је само уздрмао стативу.

Последњу прилику на данашњој утакмици имао је омладинац Петар Симовић, чији је ударац изблокиран од стране гостујућих дефанзиваца.

Напоменимо и то да је при крају утакмице због приговора судија Шишмановић искључио нападача гостију Вељка Плазинића, а да стрелац трећег гола за Раднички Ђорђе Максимовић због повреде није могао да заврши овај сусрет.

Серију припремних утакмица фудбалери Радничког 1923 настављају у среду, 12. фебруара, када ће на помоћном терену стадиона “Чика Дача” угостити Слогу из Петровца на Млави.

РАДНИЧКИ 1923 – СЛОГА (П) 3:2 (2:1)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Гледалаца:
100
Судија: Добривоје Шишмановић (Топола)
Помоћници: Никола Миливојевић, Милош Николић (Рача)
Стрелци: Радоњић у 3. и 13. и Максимовић у 55. минуту, а Плазинић у 15. и Јањић у 74. минуту за Слогу из Пожеге.
Црвени картон: Плазинић (Слога) у 80. минуту

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Петровић, Здравковић, Филиповић, Варјачић, Поповић, Видовић, Ковачевић, Илић, Радоњић, Никодијевић. Играли су још: Савић, Рађен, Мијатовић, Грбовић, Алексијевић, Ћировић, Тодоровић, Максимовић, Цветковић, Симовић и Миликић.

СЛОГА (П): Н. Тасић, Влашић, Церовић, Коларевић, Глишовић, Станић, Ж. Тасић, Ристић, Плазинић, Ђ. Јовановић, Ракић. Играли су још: Д. Јовановић, Тешовић, Јањић, Буквић, Савић, Илић и Васиљевић.