Млади “змајеви” поново бољи од “ђаволчића”

Нови пораз наших омладинаца, овога пута на домаћем терену, у сусрету са вршњацима из београдског Вождовца – 1:2 (1:1).

Нажалост, поновио се епилог из јесењег дуела ове две екипе, када су млади “змајеви” идентичним резултатом савладали “ђаволчиће” на свом терену, наневши им први пораз у текућој сезони Омладинске лиге Србије.

Гости из Београда су од самог почетка утакмице јасно дали до знања домаћину да су у престоницу Шумадије дошли по сва три бода. Ипак, прву озбиљнију шансу на утакмици имали су Крагујевчани, и то преко брзоногог Ђорђа Јовановића, који је погодио стативу у 21. минуту.

Екипа Вождовца је до почетне предности дошла у 36. минуту, када је капитен Лука Пузовић успешно реализовао најстрожу казну, којој је претходио прекршај Угреновића над Јорговановићем.

Свега четири минута било је потребно “ђаволчићима” да анулирају заостатак. Петровић је извео прекид, голман Вождовца Раконић покушао да избоксује лопту, али је она погодила Луку Милојевића и завршила у мрежи.

Овај резултат био је на снази све до 79. минута, а онда је Милоје Јеленић филигрански прецизним ударцем са неких десетак метара искоса са леве стране крунисао одличну соло акцију Филипа Јорговановића, коме је припала улога асистента.

Да ствари буду горе по Крагујевчане, Угреновић је у 82. минуту зарадио другу јавну опомену, па су домаћи последњих десетак минута утакмице одиграли са десеторицом играча на терену.

На крају су се гости радовали освајању вредних бодова, који су им омогућили скок на шесто место првенствене табеле, док је Раднички 1923 остао на четвртој позицији са бодом више у односу на “змајеве” и екипу Чукаричког.

“Ђаволчиће” у наредном колу очекује гостовање лидеру на табели, београдском Партизану, а потом и дуел са екипом ТСЦ-а из Бачке Тополе на “Чика Дачи”.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЖДОВАЦ 1:2 (1:1)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона “Чика Даче”.
Гледалаца:
100.
Судија: Ненад Ђорђевић (Гуча).
Стрелци: Милојевић у 40. минуту за Раднички 1923, а Пузовић (из једанаестерца) у 36. и Јеленић у 78. минуту за Вождовац.
Жути картони: Угреновић, Д. Ристић (Раднички 1923), Раконић, Чакован, Димески (Вождовац). Црвени картони: Алекса Угреновић (Раднички 1923) у 82. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Угреновић, Д. Ристић (од 85. Димитријевић), Томић (од 80. Арсенијевић), Томовић, Ђорђевић, Јовановић (од 85. Огњановић), Марисављевић (од 80. Пантовић), А. Ристић (од 82. Половина), Милојевић, Петровић.

ВОЖДОВАЦ: Раконић, Драгићевић, Чакован (од 56. Недовић), Јорговановић, Зечевић, Јеленић (од 90. Богдановић), Пузовић, Петровић, Митровић, Стевић (од 66. Лаушевић), Димески.