Млади “трактористи” режирали несвакидашњи преокрет на “Чика Дачи”

Има она стара фудбалска изрека да је 2:0 најопаснији резултат. Да је заиста тако уверили су се наши омладинци у данашњем дербију 6. кола Омладинске лиге Србије против београдског ИМТ-а на помоћном терену стадиона “Чика Дача”. Рано стечена предност од два гола очигледно није била довољна “ђаволчићима” да остваре позитиван резултат у дуелу са лидером на табели и једином екипом са максималним бодовним учинком у досадашњем делу првенства, која је великим преокретом у другом полувремену успела да продужи ниску тријумфа3:2 (1:2).

Били су изабраници тренера Душана Николића на добром путу да младим “трактористима” скину ореол непобедивости и свргну их са чела табеле, али су на крају ипак попустили под притиском чете тренера Милана Ђорђевића, која је после почетног “нок-дауна” и два брзо примљена гола у раној фази утакмице у наставку успела да стане на ноге и несвакидашњим преокретом остане на победничком курсу.

Да ће имати великих проблема да дођу до жељених бодова у престоници Шумадије, младим фудбалерима ИМТ-а постало је јасно већ у 11. минуту, када је Дејан Ристић поготком из оправдано досуђеног једанаестерца обезбедио “ђаволчићима” почетну предност.

Само десет минута касније популарни “трактористи” поново су морали да крену са центра. Овом поготку кумовала је лоша процена голмана Мирковића, који је у ваздушном дуелу са Коларевићем извукао “дебљи крај”, па је лопта још једном завршила у његовој мрежи.

Након што су се опоравили од уводног шока и мало повезали сопствене редове, гости су започели праву опсаду гола домаћина у жељи да што пре дођу до поготка који би их резултатски вратио у живот. То им је коначно пошло за руком у завршним минутима првог полувремена, када је Радојевић казнио кардиналну грешку дефанзиваца крагујевачког тима и преполовио заостатак своје екипе.

Голман ИМТ-а Мирковић се почетком другог полувремена успешно искупио за лошу интервенцију код другог гола “ђаволичића”, тако што је скинуо “зицер” Димитријевићу и самим тим спречио Крагујевчане да врате предност од два гола.

Био је то вероватно један од кључних момената данашње утакмице јер да је Димитријевић погодио, онда би фудбалерима ИМТ-а требало право чудо да избегну пораз у престоници Шумадије. Овако, гости су свега пар минута касније стигли до изједначења поготком Јовића са “беле тачке”, коме је претходио несмотрен старт Ристовића над капитеном ИМТ-а Крстићем.

Овај погодак само је још више подгрејао наду ученика тренера Милана Ђорђевића у преокрет. Након две-три пропуштене прилике, резервиста Кесер је само два минута по уласку у игру један употребљив центаршут са десне стране успео да претвори у победоносни погодак.

“Ђаволчићи” су тако пропустили велику шансу да младим “трактористима” нанесу први пораз у сезони и учврсте се у самом врху табеле. Уместо тога, екипа тренера Душана Николића је склизнула са четвртог на седмо место првенствене табеле, са кога ће дочекати предстојећи окршај са београдским Чукаричким који је на програму одмах по окончању репрезентативне паузе.

РАДНИЧКИ 1923 – ИМТ 2:3 (2:1)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона Чика Дача.

Гледалаца: 100.
Судија: Ненад Ђорђевић (Гуча)
Стрелци: 1:0 Д. Ристић (из једанаестерца) у 11. и Коларевић у 21. минуту за Раднички 1923, а Радојевић у 40, М. Јовић (из једанаестерца) у 57. и Кесер у 82. минуту за ИМТ.
Жути картони: Пантовић, Коларевић, Танасијевић (Раднички 1923), Орос, Константинов, Јовић, Поповић (ИМТ).

РАДНИЧКИ 1923: Миловановић, Д. Ристић, Ристовић (од 63. Чорбић), Пантовић, Коларевић (од 83. Лукић), Ракићевић (од 64. Петровић), Димитријевић (од 83. Димовски), Ђоровић, Живадиновић, Николић (од 36. Арсенијевић), Танасијевић.

ИМТ: Мирковић, Орос (од 46. Бастаја), Константинов, Трипковић, Вукомановић (од 46. Голубовић), Крстовић (од 46. Поповић), М. Јовић, Крстић, Радојевић, Цветковић, С. Јовић (од 73. Милићевић, од 80. Кесер).