Мирне мреже у Београду

Фудбалери Радничког 1923 и Синђелића одиграли су без голова (0:0), у утакмици 7. кола Прве лиге Србије.

Сусрет две младе екипе није донео превише узбуђења. Наш тим, кога је на овом гостовању предводио Дарко Милисављевић, пружио је коректну игру и имао пар солидних ситуација пред голом противника, које нажалост није успео да реализује.

У почетној фази утакмице бележимо два покушаја са дистанце, по један на обе стране, који нису уродили жељеним плодом.

У 30. минуту Ђурић се нашао у доброј позицији пред голом Радничког, али је траљаво шутирао.

На другој страни запретио је Никодијевић снажним ударцем са десетак метара који је завршио изнад гола, баш као и покушај Здравковића после корнера неколико минута касније.

До одласка на одмор још једном је Василије Ђурић пробао да угрози гол Крагујевчана, али је поново лоше захватио лопту.

У другом делу сусрета фудбалери нашег тима заиграли су за нијансу офанзивније и створили пар лепих прилика пред голом ривала.

Слађан Никодијевић представљао је константну опасност по гол Синђелића, а у једној ситуацији на ивици петерца на њега је стартовао голман домаћег тима Вукашиновић, али је судија Никитовић проценио да ту није било елемената за најстрожу казну.

Само пар минута касније нападач “црвених” сјајно је шутирао главом после прекида, али се истакао Вукашиновић лепом парадом.

Једну од ретких шанси за “орлиће” у другом полувремену имао је Горановић, чији је ударац са двадесетак метара завршио изнад гола Радничког.

У финишу сусрета Ћировић је шутирао искоса са десне стране, али је Вукашиновић још једном добром интервенцијом успео да сачува своју мрежу.

На крају напоменимо и то да је прве минуте у дресу Радничког забележио Небојша Иванчевић, последње појачање крагујевачког клуба у летњем прелазном року.

СИНЂЕЛИЋ – РАДНИЧКИ 1923 0:0

БЕОГРАД
Стадион: ФК Синђелић
Судија: Иван Никитовић (Љубић)
Помоћници: Његош Тубић (Крагујевац), Немања Јовановић Џајић (Уб)
Жути картони: Ђорђевић (Синђелић), Никодијевић, Видовић, Миленковић (Раднички 1923)

СИНЂЕЛИЋ: Вукашиновић, Бумбар, Драгачевић, Ђорђевић, Бранковић, Крстић (од 68. Милићевић), Горановић, Цакић, Ђурић, Томовић (од 46. Радуновић), Вучићевић (од 85. Сићовић).

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Грбовић, Мијатовић, Петровић, Здравковић, Видовић, Ковачевић, Илић, Тодоровић (од 68. Миленковић), Ћировић (од 87. В. Поповић), Никодијевић (од 90. Иванчевић).

После седам одиграних кола, Раднички 1923 заузима тринаесто место на табели Прве лиге Србије са осам освојених бодова.

“Црвени” ће у оквиру осмог кола, у недељу, 8. септембра, угостити екипу Златибора из Чајетине.