Дуел младих тимова крагујевачког Радничког 1923 и шабачке Мачве на стадиону крај Саве окончан је без голова – 0:0. Оваквим епилогом могу бити задовољне обе стране – Крагујевчани јер и након пет одиграних кола још увек нису осетили горчину пораза, а Шапчани због тога што су коначно успели да прекину низ од три узастопна неуспеха.

Мало тога је виђено у дуелу две екипе, које су не тако давно водиле жестоке битке у друголигашкој конкуренцији. Имали су и Крагујевчани и Шапчани пар изгледних прилика да дођу до победоносног поготка, али је када се све сабере подела плена можда и најреалнији резултат данашњег сусрета на стадиону крај Саве.

Почетак утакмице припао је домаћину који је наметнуо свој ритам игре, али осим млаког ударца Савића у 6. минуту није успео озбиљније да угрози гол Крагујевчана.

Нису ни изабраници Дејана Јоксимовића седели скрштених руку, чему сведочи и покушај Дејана Ристића са дистанце у 9. минуту који је завршио изнад гола.

Како се ближио крај првог полувремена, тако је и Мачвина иницијатива постепено јењавала, па се тежиште игре полако селило на половину терена која припада домаћину.

Никола Миличић је у 35. минуту пропустио добру прилику да крагујевачком тиму донесе почетну предност. Млади дефанзивац је добро скочио након корнера, захватио лопту главом, али је неко од играча Мачве успео да га омете у намери да је пошаље у мрежу.

Још бољу ситуацију да се упише у стрелце имао је Лазар Милетић у 45. минуту, када је након повратне лопте Уроша Арсенијевића оштро шутирао са неких десетак метара искоса са десне стране, голман Мачве Јашовић успео је да закачи лопту, која је на крају окрзнула пречку и одбила се натраг у поље.

У 48. минуту затресла се пречка и на другој страни. Суботић је одапео “стрелу” са двадесетак метара, која је уздрмала оквир гола Крагујевчана. Запретио је потом и Опачић ударцем из даљине, али је лопта завршила поред гола.

Период двадесетоминутне монотоније на терену прекинула је шанса у којој се нашао Миливојевић, када је након повратне лопте Маринковића шутирао са неких 12 метара право у Јашовића.

Шумадинци су у 84. минуту остали са играчем мање на терену, након што је Маринковић зарадио другу јавну опомену. Упркос бројчаном дефициту, изабраници Дејана Јоксимовића сачували су своју мрежу нетакнутом и дописали још један бод на свој конто.

“Ђаволчићи” су данашњим ремијем “склизнули” на четврто место првенствене табеле, али су уз Партизан и Црвену звезду једна од укупно три екипе које не знају за пораз у досадашњем делу такмичења.

Наредну прилику за освајање нових бодова наши омладинци имаће идућег викенда, када им у госте стиже лучанска Младост.

МАЧВА – РАДНИЧКИ 1923 0:0