Мирис Европе све јачи на “Чика Дачи”: “Црвени” два пута губили, а онда “окренули” Чукарички у утакмици за препричавање

Постаје већ традиција да Раднички 1923 и Чукарички играју турбулентне и ефикасне мечеве. Присетимо се само прошлосезонског дуела ова два тима на Бановом брду, у коме је, баш као и данас, све врвело од узбуђења и преокрета. Тада су три бода завршила на конту “брђана”, док су се данас радовали Шумадинци, којима је ово била седма узастопна победа на “Чика Дачи” од почетка пролећног дела шампионата.

“Црвени” су на мегдан једном од главних конкурената за излазак у Европу изашли без свог најбољег стрелца Милутина Видосављевића, што је у самом старту представљало огроман хендикеп за чету тренера Феђе Дудића. Да ствари буду горе по Крагујевчане, на самом почетку утакмице повредио се Килијан Бевис, момак који је сјајним играма обелижио пролећни део шампионата, тако да је Раднички практично осамдесет минута одиграо без два своја можда и понајбоља играча.

Ипак, како је Феђа Дудић често знао да понови ове сезоне кад год би се сусрео са неповољном кадровском ситуацијом, “кога нема, без њега се мора и може”, тако су Шумадинци и у окрњеном саставу успели да упишу једну од можда кључних победа на путу ка Европи, која им је из викенда у викенд све ближа и ближа.

Да ће ово бити једна изузетно динамична и садржајна утакмица могли смо да закључимо већ по њеном уводу. Свашта смо видели у првих петнаест минута сусрета. И два преокрета, и три гола, и повреду Бевиса која је прилично забринула све у табору домаћих и напречац стишала еуфорију међу навијачима Радничког 1923 након водећег поготка Матије Глушчевића у 6. минуту, коме је кумовао управо репрезентативац Гвадалупеа. Искористио је Бевис своју брзину да умакне десном беку Чукаричког Николи Станковићу, из другог покушаја успео је да пошаље лопту у гостујући петерац, а све је то лепо испратио млади Глушчевић, који се правовремено убацио из другог плана и из непосредне близине ћушнуо лопту у мрежу.

Нико у том тренутку на стадиону “Чика Дача” није могао наслутити да ће Раднички само десет минута касније бити у ситуацији да јури резултатски заостатак. Фудбалери Чукаричког су у периоду између 13. и 15. минуту постигли два гола и тако преокренули ток утакмице преусмерили на своју воденицу. Најпре је Аџић на асистенцију Станковића казнио неуспелу офсајд замку “црвених”, да би се потом у стрелце уписао и Винисијус Мело, који је зналачки искористио вишак простора који су му оставили фудбалери домаћег тима и врло јаким, прецизним ударцем са ивице шеснаестерца приморао је Лековића да по други пут вади лопту из мреже. Имао је, чинило се, повратник на гол “црвених” лопту на руци, али је ударац бразилског интернационалца био исувише снажан да би га осујетио.

То што се излазак Килијана Бевиса није превише осетио у игри Шумадинаца највећа је заслуга момка који га је заменио, Василија Ђурића. Стрелац водећег гола за “црвене” у победи над Вождовцем у прошлом колу и данас је био један од најзапаженијих у екипи тренера Феђе Дудића. Управо је након његове соло акције у 29. минуту Дилан Ортиз постигао изједначујући погодак за крагујевачки тим. Додуше, овај гол иде помало и на душу младом голману Чукаричког Самуровићу, који је не баш сјајном интервенцијом након Ђурићевог ударца омогућио корпулентном Колумбијцу да се упише у стрелце.

Имају Крагујевчани проблема са брањењем прекида ове сезоне. У прошлом колу их је Вождовац казнио за лошу реакцију после корнера, а на готово пресликан начин су примили трећи гол и на данашњем сусрету. Доцић је убацио лопту на другу стативу, где је највиши у скоку био Бразилац Мело, који је својим другим поготком вратио резултатску предност екипи са Бановог брда.

Истицао је стратег Крагујевчана Феђа Дудић још у најави данашње утакмице да је Чукарички јако опасан у транзицији по одузетој лопти. И умало да из једне такве ситуације његова екипи прими четврти гол на почетку другог полувремена. Десни бек Чукаричког Никола Станковић је у силовитом шпринту у тили час прешао пут од свог шеснаестерца до казненог простора крагујевачког тима, успео је чак и да заобиђе Лековића, али је лопту на путу ка празној мрежи зауставио пожртвовани Алексић, који је том приликом имао близак сусрет са стативом, срећом без већих последица.

На другој страни, ударац Ђурића са ивице шеснаестерца, који је ефектном парадом осујетио Самуровић, представљао је најаву новог изједначења које је уследило у 56. минуту. Наместио је тада крилни нападач Радничког лопту на јачу десну ногу и са неких 7-8 метара упутио неодбрањив ударац у ближи угао гола Чукаричког.

Жалиће “брђани” дуго за ситуацијом из 75. минута, када су пропустили колосалну прилику да постигну четврти погодак на данашњој утакмици и тиме вероватно преломе меч у своју корист. Била је то још једна муњевита контра играча Чукаричког, Мело је добио лопту на половини Радничког, вештим дриблингом се ослободио двојице домаћих играча, али је онда уместо да покуша да постигне хет-трик одлучио да асистира младом Миладиновићу, који је из чисте ситуације погађа у ногу Стојана Лековића.

Овај промашај гостима је на наплату стигао у 82. минуту. Резервиста Павле Ивеља је само минут-два по уласку у игру филигрански прецизним ударцем са ивице казненог простора изненадио Самуровића и учинио да трибине стадиона “Чика Дача” прокључају од радости.

Сви покушаји фудбалера Чукаричког да се резултатски врате у игру у последњих десетак минута били су узалудни. Раднички је сачувао предност и прославио своју тек трећу победу над екипом са Бановог брда у осамнаестом суперлигашком окршају ова два тима.

Шумадинци су данашњом победом поново избили на четврто место суперлигашке табеле са 53 освојена бода. Петопласирана Војводина има 50, а Чукарички 48 бодова.

Борбу за излазак у Европу фудбалери Радничког 1923 настављају наредног викенда гостовањем у Крушевцу екипи Напретка, али их претходно, у среду од 16 часова на стадиону “Чика Дача”, очекује окршај са новосадском Војводином у полуфиналу Купа Србије. Биће то, без сваке сумње, још један фудбалски празник у граду на Лепеници и прилика да се баш као и против Новог Пазара трибине стадиона “Чика Дача” испуне у завидном броју.

РАДНИЧКИ 1923 – ЧУКАРИЧКИ 4:3 (2:3)

Стадион: “Чика Дача”.
Гледалаца:
5 000.
Судија: Предраг Јањуш (Панчево).
Помоћници: Бојан Бановић, Драган Богићевић (обојица из Београда)
Стрелци: Глушчевић у 6, Ортиз у 29, Ђурић у 56. и Ивеља у 82. минуту за Раднички 1923, а Аџић у 13. и Мело у 15. и 41. минуту за Чукарички.
Жути картони: Ђурић, Вижђи, Дадић, Ристић, Алексић (Раднички 1923), Ергелаш, Тошић (Чукарички).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Ћосић, Шербечић, Симовић, Дадић, Ристић, Алексић, Вижђи (од 68. Зорић), Глушчевић (од 80. Милошевић), Бевис (од 10. Ђурић), Ортиз (од 80. Ивеља). Тренер: Феђа Дудић.

ЧУКАРИЧКИ: Самуровић, Станковић, Стевановић, Јовановић, Тошић, Сисоко, Доцић (од 70. Ковач), Ивановић, Миладиновић (од 82. Тедић), Аџић (од 33. Ергелаш), Мело. Тренер: Горан Станић.