Мирић режирао преокрет

“Црвени” не спуштају ногу са гаса. Изабраници тренера Александра Линте су победом над имењаком из Пирота у 7. колу Прве лиге Србије, резултатом 2:1 (1:1), наставили тренд одличних резултата на старту сезоне и задржали место у самом врху табеле.

Морали су фудбалери Радничког 1923 прописно да се намуче како би стигли до своје пете победе у низу, а укупно шесте у сезони. Очигледно је да су “црвени” помало потценили противника и да су у мислима већ били преокупирани предстојећим гостовањем новосадским Кабелу, што је могло скупо да их кошта.

Срећа па Крагујевчани у својим редовима имају проверене играче попут Марка Мирића, који су у стању да једним потезом реше утакмицу. Управо је некадашњи државни репрезентативац са своја два поготка на данашњој утакмици и најзаслужнији за нова три бода на конту крагујевачког прволигаша.

Шеф струке клуба са “Чика Даче” Александар Линта решио је да за ову прилику на клупи остави хитроногог Александра Варајчића и Владимира Ћировића, у жељи да их сачува за предстојеће гостовање у Новом Саду. Испоставило се да је без ова два играча у тиму Раднички 1923 знатно мање опаснији по гол противника.

Како је почела утакмица, тако се на стадион “Чика Дача” стуштило невреме, уз јак ветар и кишу која је добрано падала неких 10-15 минута.

И таман када су се временски услови коначно стабилизовали, уследио је шок за домаћи тим. Играо се 16. минут када је Мирковић извео корнер, лопта се прошетала кроз петерац Крагујевчана, да би је на другој стативи сачекао Алекса Милутиновић-Koстић и проследио је у мрежу.

Примљени погодак у раној фази утакмице утицао је на фудбалере крагујевачког тима, који су почели да исказују све већу несигурност у игри, која је срећом прошла без последица.

Успели су Крагујевчани да убаце лопту у противничку мрежу у 29. минуту, али је тај погодак младог Ђорђа Максимовића поништен због офсајд позиције.

У тренуцима када су се играчи обе екипе спремали да оду на одмор, лопта је након ударца Стевана Ковачевића погодила у руку искусног штопера гостију Бојана Дојкића, што није промакло главном арбитру Јелени Цветковић из Лесковца, која је одмах показала на белу тачку.

Одговорност да изведе казнени ударац на себе је преузео искусни Марко Мирић, који је био непогрешив са једанаест метара, обезбедивши свом тиму мирнији одлазак на паузу – 1:1.

Сходно развоју догађаја на терену, стратег “црвених” Александар Линта је већ на полувремену био приморан да реагује и уведе у игру Варјачића и Ћировића.

И већ у свом првом контакту са лоптом Александар Варјачић је потврдио због чега је једна од главних карика у игри крагујевачког тима. Након његовог центаршута са десне стране, лопта је дошла на другу стативу до Ковачевића, кога је у последњем тренутку успео да изблокира један од фудбалера у белим дресовима.

После пар удараца са дистанце, који нису озбиљније угрозили чуваре мреже крагујевачког и пиротског прволигаша, капитен Пироћанаца Филип Толић је у 80. минуту упутио прави пројектил из слободног ударца са скоро тридесет метара, а голман Радничког 1923 Лазар Раичевић је уз доста проблема успео да избаци лопту у корнер.

Тренутак одлуке уследио је у 82. минуту. Ћировић је упутио оштру лопту са десне стране пред гол Пироћанаца, Никодијевић није успео да стигне до ње, али јесте Марко Мирић, који се као дух ушуњао на другу стативу и затресао мрежу гостујућег тима.

Тако су “црвени”, уз доста муке, тек у самом финишу успели да сломе отпор борбених Пироћанаца, који су показали да заслужују далеко бољи пласман на табели од тренутног четрнаестог места.

Био је ово одличан тест за Крагујевчане уочи предстојећег гостовања лидеру на табели, новосадском Кабелу, који је данас везао и седми узастопни тријумф, савладавши врањски Динамо са 2:1.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (П) 2:1 (1:1)

“Чика Дача”.
Гледалаца: /.
Судија: Јелена Цветковић (Лесковац)
Помоћници: Никола Антић, Слободан Крстић (обојица из Ниша)
Стрелци: Мирић у 45. из једанаестерца и 82. минуту за Раднички 1923, а Милутиновић-Костић у 16. минуту за Раднички (Пирот).
Жути картони: Аврам, Мирић (Раднички 1923), Аџибаба, Дојкић, Миленковић, Милошевић, Петров (Раднички Пирот).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Рађен, Вићентијевић (од 74. Дукић), М. Видовић, Филиповић, Ковачевић, Аврам, Илић (од 46. Ћировић), Мирић (од 88. Тодоровић), Максимовић (од 46. Варјачић), Никодијевић (од 84. Симовић).

РАДНИЧКИ (П): Тркуља, Милутиновић-Костић, Мијалковић, Дојкић, Толић, Аџибаба (од 46. Петров), Миленковић, Петровић (од 78. Гјоргијевски), Мирковић, Едоа (од 63. Милошевић).