Мирић погурао “црвене” ка елити

Изузетно битну победу забележили су фудбалери Радничког 1923 у сусрету са увек неугодном екипом Лознице на “Чика Дачи” – 1:0 (1:0). Крагујевчани су славили поготком искусног Марка Мирића и тако дошли надомак остварења свог суперлигашког сна.

И пре почетка ове утакмице било је јасно да за изабранике тренера Дејана Јоксимовића победа нема алтернативу и да би сваки други епилог дуела са Лозничанима озбиљно довео у питање пласман “црвених” у највиши степен такмичења. Исто тако, било је и крајње време да Шумадинци након периода нешто слабијих игара и резултата коначно покажу своје право лице и оправдају епитет лидера Прве лиге Србије.

Са друге стране, фудбалери Лознице су у ову утакмицу ушли знатно растерећеније и са жељом да понове подвиг из претходног дуела са Крагујевчанима, када су славили са 3:1.

У првих петнаестак минута утакмице није било већих узбуђења, а онда је у року од само два минута домаћи тим пропустио три велике прилике да дође до вођства. Најпре је у 18. минуту Мирић после вешто избегнуте офсајд замке избио сам испред голмана Лознице Ружића, али није успео да га савлада. Већ у наредном нападу Вићентијевић је уздрмао стативу, да би се потом у шанси поново нашао Мирић, који је овога пута шутирао превисоко из срца шеснаестерца.

Имао је најбољи стрелац крагујевачког прволигаша ове сезоне више среће у 40. минуту, када је одлично одреаговао на центаршут Александра Варјачића и мајсторским трзајем главом лопту сместио у противничку мрежу.

Домаћи су тако на петнаестоминутну паузу отишли са заслуженим вођством, решени да у наставку игре дотуку свог ривала, који је био малтене безопасан у првих 45 минута сусрета.

Расположени Александар Варјачић наставио је да мучи одбрану Лознице и у другом полувремену, па је тако у 56. минуту упутио још један употребљив центаршут са десне стране ка Огњену Илићу, који са седам метара шутира главом право у голмана Лознице Ружића.

Владимир Ћировић, који је у 59. минуту заменио младог Николу Ристовића, малтене при првом контакту са лоптом упутио је снажан, али непрецизан ударац са удаљености од неких двадесетак метара.

Погледала је срећа Крагујевчане у 70. минуту, када је Милинковић из слободног ударца са двадесетак метара уздрмао пречку, баш као и минут касније, након што је капитен Лознице и најбољи стрелац Прве лиге Србије Драгиша Комарчевић погодио стативу.

Велику прилику да дуплирају вођство “црвени” су пропустили у 79. минуту. Након центаршута Варјачића, лопта је дошла на супротну страну терена до Вићентијевића који је враћа пред гол Лозничана, где прво Огњен Илић, а затим ни Александар Варјачић нису успели да је проследе у противничку мрежу.

Могли су гости малтене ни из чега да дођу до изједначења у 83. минуту, када се после неспоразума Филиповића и Милоша Видовића нападач Лознице Станојловић нашао у стопостотној шанси, али је млади чувар мреже крагујевачког прволигаша Огњен Лукић сјајно интервенисао и лопту, коју су малтене сви на стадиону видели у голу, успео да избаци у корнер.

Само два минута касније Владимир Ћировић је покушао да искористи неодлучност штопера Лознице, међутим уследио је лош завршни ударац.

Враштановић је после соло продора у 86. минуту упутио оштар, приземан ударац са неких двадесетак метара поред стативе, да би три минута касније покушао и Матић након центаршута Миловановића, али ни он није био прецизан.

Играо се трећи минут судијске надокнаде времена, када је након прекршаја над Слађаном Никодијевићем у казненом простору Лознице, судија Стефановић досудио једанаестерац у корист крагујевачког тима. Лопту је на “креч” наместио управо Никодијевић, који је тако добио прилику да свој 31. рођендан обележи постизањем поготка, али је голман Лознице Ружић прочитао намеру стаменог центарфора Радничког 1923 и зауставио његов ударац са једанаест метара.

Само пар секунди касније судија Стефановић означио је крај овог сусрета, који је окончан минималном, али изузетно вредном победом Крагујевчана.

Четири кола пре краја сезоне, “црвени” се налазе на челу прволигашког каравана са 62 освојена бода, пет више у односу на лазаревачку Колубару, која је данашњом победом над Кабелом преузела другу позицију на табели од Новосађана.

Управо ће екипа Колубаре бити наредни противник крагујевачког прволигаша у дерби утакмици 31. кола Прве лиге Србије, која се игра у среду, 5. маја, од 19 часова у Лазаревцу.

РАДНИЧКИ 1923 – ЛОЗНИЦА 1:0 (1:0)