Минималац за успешан завршетак зимских припрема

Фудбалери Радничког 1923 победом су окончали циклус припремних утакмица. Поготком Ђорђа Максимовића, Крагујевчани су у генералној проби пред наставак шампионата савладали екипу Тимока из Зајечара са минималних 1:0 (0:0).

У одсуству шефа струке Зорана Милинковића, екипу Радничког 1923 је на данашњој утакмици предводио Душан Николић, млади и перспективни стручњак који је још почетком сезоне кооптиран у стручни штаб првог тима крагујевачког суперлигаша, док је на његовом челу био Владимир Раденковић.

За разлику од јучерашње утакмице са ужичком Слободом, Раднички 1923 је данашњи дуел са Зајечарцима почео у најјачем саставу. Поред главних “перјаница” Марка Мирића, Немање Томића и Александра Варјачића, у стартној постави крагујевачког суперлигаша нашле су се и зимске придошлице Марко Гајић, Никола Андрић, Никола Ковачевић и Војо Убипарип.

И поред тога, Крагујевчанима је требало више од сат времена игре да откључају браву прволигаша из Зајечара, који се показао као добро организован и тактички изузетно дисциплинован тим.

Новинарске бележнице су након првих 45 минута сусрета остале малтене празне. Теренску иницијативу коју је имао у овом делу утакмице домаћин никако није успевао да преточи у неку иоле конкретнију акцију, док су се гости из Зајечара умешно бранили и с времена на време покушавали да из контранапада угрозе гол Крагујевчана.

Да не буде да се баш ништа интересантно није догодило у првом полувремену, поменућемо полушансу у којој се нашао искусни Убипарип, када је успео да заобиђе противничког голмана, али је том приликом отишао исувише у леву страну, омогућивши дефанзивцима Тимока да успешно интервенишу.

Монотонију у првих десетак минута другог полувремена прекинуо је солидан покушај тамнопутог Туреа са дистанце. На другој страни, Убипарип је у 59. минуту покушао да искористи употребљив центаршут Варјачића са десне стране, али је лопта завршила на спољном делу мреже.

Након сат времена игре, тренер Тимока Срђан Стојчевски одлучио је да замени комплетну стартну поставу, што је Крагујевчанима олакшало пут ка жељеном вођству. Већ у 63. минуту виспрени Максимовић је после убачене лопте са десне стране и гужве у казненом простору Тимока и са шест метара послао лопту у противничку мрежу.

Био је то, како ће се испоставити, и једини погодак на овој веома тврдој утакмици, одиграној по не баш идеалним временским условима и на расквашеном терену стадиона “Чика Дача”.

Додуше, пропустили су “црвени” у наставку утакмице две-три добре шансе да увећају стечени капитал. Најближи другом поготку Крагујевчани су били у 79. минуту, када је после корнера са десне стране који је извео Саша Јовановић, Марко Мирић захватио лопту главом, голман Тимока Мирков је крајњим напором успео да интервенише, да би у наставку акције Брновић пропустио идеалну прилику да се упише у стрелце.

Напоменимо и то да је крагујевачки суперлигаш последњих десетак минута утакмице одиграо са десеторицом играча, будући да је млади Филип Миликић због повреде био принуђен да превремено напусти игру.

“Црвени” су тако циклус од осам припремних утакмица, колико су одиграли ове зиме, окончали без претрпљеног пораза, уз пет остварених победа и три ремија, што је свакако податак који може да храбри присталице крагујевачког тима уочи пролећне премијере против новосадског Пролетера наредне суботе на “Чика Дачи”.

РАДНИЧКИ 1923 – ТИМОК 1:0 (0:0)