Минималац против Сурдуличана за успешан завршетак суперлигашке јесени

Поновио се сценарио са прошлогодишњег дуела ова два тима на “Чика Дача”, у којем су Крагујевчани такође славили минималним резултатом. Тада је победу “црвенима” донео Немања Томић ефектним поготком из слободног ударца, док је човек одлуке на данашњем сусрету био француски интернационалац тунишког порекла Сали Вижђи, који је у копродукцији са Браниславом Милошевићем донео “црвенима” сва три бода

Изузев Вижђијевог поготка и још 2-3 солидне прилике за госте из Сурдулице нисмо видели ништа на данашњој утакмици. Емотивно и физички испражњени након утакмице са Партизаном и са мислима увелико усмереним ка предстојећој првенственој паузи, изабраници тренера Феђе Дудића су практично “отаљали” данашњу утакмицу. Није то био онај Раднички 1923 из неких претходних утакмица који је константно јуришао ка противничком голу и стварао прилике, али је тај један једини ударац упућен у оквир гола противника био довољан да се оправда улога фаворита у сусрету са “фењерашем”.

Са друге стране, Сурдуличани су као по обичају деловали прилично сигурно и дисциплиновано у дефанизиви, али су зато били офанзивно инфериорни и без праве идеје како да угрозе гол домаћина. Чак и све оне обећавајуће ситуације (а није их било много) које је екипа тренера Милана Милановића створила на данашњој утакмици биле су плод пре свега индивидуалне инспирације појединих играча, пре свих Борка Дуроњића, који је представљао можда и највећу опасност по гол Радничког 1923 на данашњем сусрету.

Фудбалску успаванку у првих двадесетак минута игре прекинуо је млади нападач Радника Вукашина Богдановића, који је добро захватио лопту главом након центаршута Томашевића, натеравши чувара мреже крагујевачког тима Стојана Лековића на прву озбиљнију интервенцију.

Само минут касније “црвени” долазе до предности. Сали Вижђи је одлично испратио центаршут искусног Бранислава Милошевића, коме је тренер Дудић данас доделио улогу левог бека, и сместио лопту главом иза леђа голмана и каптена Радника Стефана Ранђеловића.

Иако се на први поглед темпо игре након водећег гола Крагујевчана за нијансу убрзао, није било већих узбуђења пред оба гола све до 41. минута, када је данас веома расположени Борко Дуроњић вешто изиграо Пецеља и Милошевића, да би потом послао лопту тик поред десне стативе Лековићевог гола. Било је опасно пред голом Радничког 1923 и у 44. минуту. Поново је Дуроњић направио пометњу по десном боку, а потом покушао да упосли Богдановића, испред кога се испречио искусни Слободан Симовић, који је заједно са Љубишом Пецељем чинио тандем централних дефанзиваца “црвених” на данашњој утакмици, с обзиром да Милан Митровић и Ентони Изучукву нису имали право наступа због парних картона.

Ако је прво полувреме прилично осудевало у броју створених прилика, шта онда рећи за других 45 минута утакмице, где није виђен нити један једини ударац у оквир гола. Шумадинци су, очигледно задовољни стеченим капиталом, гледали да додатно умртве ритам игре, док су гости из Сурдулице прилично јалово нападали.

Ударац Видакова почетком другог полувремена, као и покушај Симовића после корнера у завршници утакмице било је све што смо видели од Крагујевчана у другом делу утакмице. На другој страни, Томашевић је средином другог полувремену имао лепу прилику да из слободног ударца са неких 18-19 метара донесе гостима резултатско поравнање, али је послао лопту изнад пречке. У самом финишу утакмице Кунић је покушао да упосли Чумића, али је још једном одлично реаговао Симовић.

“Црвени” ће, уколико не буде неких већих промена на табели, “презимети” на деветој позицији суперлигашке табеле са 23 освојена бода, што је, ако се има у виду очајан старт сезоне, и више него солидан пласман.

Следи двомесечна пауза у првенству, која ће пуленима тренера Феђе Дудића добро доћи да мало предахну од напорних такмичарских обавеза и прикупе снагу за изазове које их очекују у пролећном делу сезоне.

Првенство се наставља 10. фебруара одигравањем утакмица 20. кола, у којем ће Крагујевчани поново бити домаћини, овога пута имењаку из Ниша.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИК 1:0 (1:0)