Металац искористио бројчану предност

У утакмици без већег такмичарског улога, фудбалери Радничког 1923 су пред празним трибинама стадиона “Чика Дача” поражени од екипе Металца из Горњег Милановца резултатом 1:2 (1:0). Крагујевчани су први дошли до вођства аутоголом Јоковића, али су у финишу првог полувремена остали са десеторицом играча на терену након што је Ђорђе Максимовић зарадио директан црвени картон, што су Милановчани знали да искористе и головима Крајишника и Антонијевића дошли су до преокрета и победе.

Последњи окршај комшијских ривала у суперлигашкој конкуренцији имао је више пријатељски него такмичарски карактер. Наиме, и пре овог кола знало се да ће Раднички 1923 у бараж за опстанак, а Металац натраг у Прву лигу Србију, па су тренери оба тима, Ненад Лалатовић и Милија Жижић, ову утакмицу искористили да испробају играче са мањом минутажом у минулом делу сезоне.

Тако је прве минуте у сениорском тиму крагујевачког суперлигаша уписао осамнаестогодишњи штопер Владимир Томовић, а шансу је у другом делу утакмице добио и његов исписник Ђорђе Јовановић, који је већ имао прилику да заигра за први тим Радничког 1923 у јесењем делу сезоне.

Милановчани су боље ушли у утакмицу и запретили су већ на истеку првог минута игре преко Стефана Фићовића, да би се четири минута касније у још повољнијој прилици за постизање гола нашао штопер Милановчана Душан Јоковић, али је Лазар Раичевић у оба наврата одлично одреаговао.

Уместо да затресе мрежу Радничког 1923, Јоковић је у 9. минуту послао лопту у гол свог тима. Огњен Илић је упутио центаршут са леве стране, Јоковић и голман Металца Масларевић нису су се баш најбоље споразумели и лопта је на крају завршила у мрежи. При том се и млади голман милановачког тима повредио у овој ситуацији, па је међу стативе морао да стане први чувар мреже екипе из Горњег Милановца ове сезоне Душан Марковић.

Бележимо потом још један покушај врло запаженог Фићовића у 16. минуту, док је на другој страни Благојевић имао лепу прилику да се упише у стрелце два минута касније, али је шутирао право у Марковића.

27. минут доноси нови ударац Фићовића и још једну добру интервенцију Раичевића, да би се потом у шанси пред голом Радничког 1923 нашао и Антонијевић, који је после дуплог паса са Крајишником шутирао поред стативе.

Затресла се у 38. минуту мрежа Металца по други пут на данашњој утакмици, али је судија Томић на сигнализацију једног од двојице својих помоћника поништио погодак Ђорђа Максимовића због офсајд позиције.

Млади нападач Радничког 1923 поново се нашао у центру пажње у самом финишу првог полувремена, када је у једном дуелу пред голом Металца лактом закачио Крајишника, након чега му је судија Томић без консултације са колегама из ВАР собе показао директан црвени картон.

Искључење Максимовића у потпуности је пореметило Крагујевчане, који су у првих петнаест минута игре у другом полувремену два пута капитулирали. Најпре је Дамјан Крајишник у 50. минуту добро одмереним ударцем са двадесетак метара успео да изненади Раичевића и донесе изједначење свом тиму, а за потпуни преокрет побринуо се Филип Антонијевић десет минута касније, после акције коју је иницирао Василије Ђурић.

Наставили су гости да прете, па је тако Ђурић у 64. минуту натерао Стојана Лековића на прву озбиљнију интервенцију након уласка у игру.

Вредан помена био је и покушај Јована Стојановића у 83. минуту, али се Лековић још једном истакао, док је на другој страни узвратио Благојевић, међутим, био је то лак плен за Марковића.

Милановчани су тако успели да упишу победу на свом опроштају од суперлигашког друштва, док се Крагујевчани сада окрећу припремама за предстојеће две утакмице у баражу за опстанак, које су на програму 25. и 29. маја.

Мада још увек није познато ко ће бити ривал Крагујевчанима у овом двомечу, извесно је да ће чета Ненада Лалатовића гостовати у првој утакмици, а да ће реванш одиграти пред својим трибинама.

РАДНИЧКИ 1923 – МЕТАЛАЦ  1:2 (1:0)

“Чика Дача”.
Судија: Павле Томић (Београд)
Помоћници: Петар Радић (Нови Сад), Стефан Војнић (Бољевац)
Стрелци: Јоковић (аутогол) у 9. минуту за Раднички 1923, а Крајишник у 50. и Антонијевић у 60. минуту за Металац.