Максимовић начео, а Здравковић докрајчио Бечејце

Фудбалери Радничког 1923 победили су данас на „Чика Дачи“ екипу Бечеја 1918 у 28. колу Прве лиге Србије са 2:0 (1:0), и тако два кола пре краја лигашког дела такмичења осигурали место у плеј-офу.

Наши момци су од самог старта утакмце били бољи ривал на терену и заслужено су дошли до вредних бодова головима Ђорђа Максимовића и Немање Здравковића. Оно што је такође важно, јесте податак да су после три узастопне утакмице без тријумфа на свом терену, „црвени“ коначно забележили победу пред својим навијачима, који су им и данас током свих деведесeт минута давали „ветар у леђа“.

Пулени Дејана Николића су од првог минута правили константан притисак на задњу линију Бечеја у жељи да што пре дођу до вођства. Гости су у почетку успешно одолевали, али је након водећег гола у режији Максимовића све ишло лакше за Крагујевчане.

Прва опасност пред голом Бечејаца виђена је у 4. минуту, када је Лукић убацио лопту, а Максимовић за делић секунде закаснио да је захвати и проследи у мрежу.

Пет минута касније бележимо и добар ударац Томислава Тодоровића са двадесетак метара, али је лопта завршила поред стативе. Недуго затим је и Вујасин покушао са дистанце, поново без жељеног ефекта.

У 16. минуту прва озбиљнија прилика за госте. Ракић је одузео лопту Ковачевићу на половини Радничког, затим покушао да упосли Алексића, али је Лазар Раичевић на време истрчао и спречио противничког играча да дође до лопте.

Варјачић је 20. минуту добро пробио по десној страни и убацио лопту пред гол Бечеја, где Лукић из тешке позиције није успео да је захвати на жељени начин, па је она завршила изнад гола.

Лепо су Крагујевчани комбиновали и у 30. минуту. Ковачевић је одложио лопту до Поповића који се правовремено убацио по левој страни, уследио је оштар ударац левог бека Радничког из трка, али је лопта завршила ван оквира гола.

У 37. минуту још једном су запретили гости. Дражић је добро уочио Авдића на другој стативи, који је из повољне позиције шутирао поред стативе.

Коначно, у 39. минуту капитулирала је одбрана Бечеја. Ковачевић је започео акцију, Поповић кратко одиграо до сналажљивог Максимовића, који је био бржи од својих чувара и „боцнуо“ је лопту довољно да она заврши иза леђа гостујућег голмана Немање Радовића. Био је ово шести гол младог нападача Радничког 1923 у пролећној полусезони, који је након једног кола паузе наставио да решета мреже прволигашких тимова.

Последњу прилику у првих 45 минута утакмице имао је Јован Лукић, који ударцем са неких петнаестак метара удаљености није успео да озбиљније угрози голмана Бечеја.

Тренер гостију Душан Бајић је услед негативног резултата на полувремену био приморан да што хитније реагује, па је већ на самом старту другог дела сусрета направио двоструку измену, убацивши у игру високог Томчића и Филипа Бајића.

Међутим, све наде стратега гостију да његова екипа може да се резултатски врати у игру потонуле су у 57. минуту, када су „црвени“ дуплирали вођство. Ковачевић је добро извео корнер, а Немања Здравковић надвисио одбрану Бечеја и главом проследио лопту у мрежу за 2:0.

Након другог поготка Крагујевчана, ритам игре је знатно спласнуо. Наши момци су мало „спустили гас“, чувајући снагу за последња два кола, док су гости били били прилично јалови у покушајима да угрозе гол домаћина.

Вреди поменути покушај Петрића у 65. минуту са десетак метара из гужве, али је то био лак плен за Раичевића. Шест минута касније, после грешке КовачевићаТомчић је проиграо Миркова, који је из добре позиције тукао ка голу, али је лопта закачила Варјачића и завршила у корнеру.

Последњу прилику да макар дођу до почасног поготка гости су имали после прекида у судијској надокнади времена, али је Раичевић још једном показао да поседује изузетне рефлексе и лопту је пребацио преко пречке.

РАДНИЧКИ 1923 – БЕЧЕЈ 1918 2:0 (1:0)

Стадион: „Чика Дача“
Гледалаца: 2000
Судија: Александар Живковић (Ниш)
Помоћници: Стефан Војнић (Бољевац), Јасмина Зафировић (Врање)
Стрелци: Максимовић у 39. и Здравковић у 57. минуту
Жути картони: Остојић, Петровић (Раднички 1923), Радић, Мирков, Бајић (Бечеј 1918)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Петрови, Остојић, Здравковић, Ковачевић (од 76. Алексијевић), Максимовић, Тодоровић (од 68. Илић), Вујасин (од 85. Грбовић), Лукић.

БЕЧЕЈ 1918: Радовић, Радић, Станојев, Дражић, Краговић, Мирков (од 73. Матијашевић), Петрић, Мандић (од 46. Бајић), Рахић, Алексић, Авдић (од 46. Томчић)

Раднички се након данашње победе над Бечејем вратио на четврту позицију, и са 48 освојених бодова и теоретски је осигурао учешће у плеј-офу, два кола пре краја лигашког дела такмичења.

Наша екипа већ у среду путује за Крушевац, где ће одмерити снаге са домаћим Трајалом, да би у недељу, 31. марта, на свом „Чика Дачи“ угостила Телеоптик, у утакмици последњег 30. кола.