Лукић прозрео Бојовића

У више него скромној фудбалској представи на стадиону у Лучанима, фудбалери крагујевачког Радничког 1923 и домаће Младости одиграли су без голова у утакмици 3. кола плеј-аут фазе Линглонг Супер лиге Србије – 0:0. Кључан детаљ сусрета догодио се у 65. минуту, када је чувар мреже крагујевачког суперлигаша Огњен Лукић успео да заустави ударац најбољег стрелца екипе из Лучана Милана Бојовића са “беле тачке”.

Да ли због превеликог респекта према домаћину или због победе Новог Пазара у Лазаревцу која је створила додатни притисак на изабранике тренера Ненада Лалатовића, “црвени” су прилично стегнуто ушли у данашњу утакмицу и дуго им је требало да се “откраве”. Лучанци су, истини за вољу, имали већи посед лопте и теренску иницијативу током свих деведесет минута игре, али су ретко успевали да озбиљније угрозе гол крагујевачког суперлигаша.

Пред сам почетак утакмице одата је пошта Радошу Миловановићу, бившем фудбалеру и почасном председнику Фудбалског клуба Младост, који је најзаслужнији за процват лучанског суперлигаша у последњој деценији.

Мало тога виђено је у првих 45 минута сусрета. Осим покушаја Лековића и Бојовића после корнера није било превише детаља вредних пажње у првом делу утакмице.

Прво веће узбуђење на утакмици виђено је тек у 52. минуту, када је после центаршута Александра Варјачића са десне стране, капитен Крагујевчана Марко Мирић тукао главом са ивице петерца, али је голман Младости Иван Костић био на висини задатка.

Пар минута касније Никола Ковачевић је ударцем са дистанце покушао да изненади чувара мреже лучанског суперлигаша, али је на крају извукао само ударац из угла.

На другој страни, добар ударац Хркаћа у 64. минуту био је најава онога што ће уследити само минут касније, када је Саша Јовановић вешто изиграо двојицу фудбалера Радничког 1923, да би га потом оборио голман крагујевачког суперлигаша Огњен Лукић, након чега је главни арбитар утакмице Марко Ивковић из Лајковца показао на “белу тачку”.

Одговорност да изведе најстрожу казну на себе је преузео суперлигашки “краљ стрелаца” Милан Бојовић, али је његову намеру прозрео сјајни Лукић, који је тако од потенцијалног трагичара израстао у хероја данашње утакмице.

Последњу прилику на утакмици имао је Зоран Даноски, који је након дуплог паса са младим Гордићем шутирао преко гола.

С обзиром на све виђено, чини се да је подела плена можда и најправеднији исход данашње фудбалске битке на стадиону у Лучанима.

Изабраници тренера Ненада Лалатовића тако су дописали још један вредан бод у борби за опстанак, која се све више захуктава, нарочито након данашње победе Новог Пазара у Лазаревцу.

Сада су се Пазарци бодовно изједначили са Крагујевчанима, чиме њихов предстојећи међусобни окршај у суботу на стадиону крај Јошанице још више добија на значају.

МЛАДОСТ – РАДНИЧКИ 1923  0:0