“Црвено-бели” оправдали лидерски статус у престоници Шумадије

Предвођени новим тренером Светиславом Танасијевићем, “ђаволићи” су ушли храбро у “клинч” са лидером Омладинске лиге Србије и већ су на истеку 3. минута пропустили прву добру прилику да дођу до предности преко капитена Андрије Ристића, кога су милиметри делили од седмог поготка у првенству.

Детаљ који је дефинитивно одредио даљи ток утакмице јесте, чини се, престрого досуђен казнени ударац за гостујући тим у 15. минуту, који је у погодак претворио Андрија Петровић. Овај гол као да је сасекао крила фудбалерима домаће екипе, који су само шест минута касније поново морали да крећу са центра, након што је након што је Гојков прецизним ударцем са ивице шеснаестерца повисио предност гостију из Београда. Непун минут касније било је 3:0 за “црвене-беле”. После центаршута Бубање са леве стране и не баш сјајне реакције Пантовића лопта је по трећи пут завршила у мрежи “ђаволчића”.

Након три примљена гола у првих двадесетак минута игре, “ђаволчићима” је било практично немогуће да се резултатаски врате у утакмицу, иако су почетком другог полувремена успели да ублаже заостатак лепим поготком Милоша Ракићевића, који је мајсторски примирио лопту после центаршута Вељка Димитријевића, пре него што је филигрански прецизним ударцем из прве матирао голмана Црвене звезде Вука Драшкића. Ипак, било је то недовољно да се угрози висока предност гостију из Београда, који су поготком Цветковића пет минута пре краја утакмице потврдили тријумф.

Био је ово трећи узастопни пораз “ђаволчића”, који их оставља у зони испадања са два бода заостатка у односу на имењака из Ниша који се налази тик изнад црте.

Пред дружином тренера Светислава Танасијевића су два можда и пресудна меча у борби за опстанак у најквалитетнијем рангу такмичења. Већ у четвртак “ђаволчићи” путују за Уб где их очекује дуел са најближим пратиоцем на табели, екипом Јединства, којој беже три бода, да би после васкршњих празника угостили имењака из Ниша.