Лазаревчани се поново частили у срцу Шумадије

И са другог овосезонског гостовања у срцу Шумадије, фудбалери лазаревачке Колубаре враћају се овенчани ловорикама тријумфа. У једној тврдој, такмичарској утакмици, у коју су обе екипе ушле прилично опрезно и резервисано, боље су се снашли гости из Лазаревца, који су искористили кадровске проблеме у редовима крагујевачког суперлигаша да дођу до велика три бода, којима су практично решили све бриге око опстанка у елитном рангу такмичења – 1:2 (0:0).

Није Крагујевчанима мањкало жеље и хтења данас, али једноставно изабраници тренера Ненада Лалатовића нису имали свој дан. Два олако примљена гола и пар пропуштених прилика током утакмице скупо су коштали Шумадинце, који су данашњим поразом себи значајно закомпликовали себи ситуацију када је реч о очувању суперлигашког статуса.

Изостанак четворице стандардних првотимаца, Недељка Пишчевића, Саше Јовановића, Алексе Дамјанца и Марка Гајића, у великој мери се одразио на игру “црвених” на данашњој утакмици, која није имала жељене контуре. Када се на све то дода и огромна важност утакмице, онда је јасно због чека Крагујевчани данас нису били на оном нивоу из претходно дела пролећне полусезоне.

На другој страни, Лазаревчани су у срце Шумадије допутовали знатно растерећеније, са жељом да се надигравају са ослабљеним домаћином и покушају да “ушићаре” барем бод. На крају су се кући, помало неочекивано, вратили са целим пленом, који им гарантује знатно мирнији финиш сезоне.

Није се дуго чекало на прво узбуђење на утакмици. Мирић се на истеку другог минута игре нашао у повољној позицији пред голом гостију из Лазаревца, али није успео озбиљније да угрози чувара мреже Колубаре Станивуковића. Недуго затим бележимо и први ударац у оквир гола Крагујевчана, који је упутио Петар Бојић, велика жеља тренера Радничког 1923 Ненада Лалатовића у зимском прелазном року.

Били су домаћи јако близу вођства у 17. минуту, када је после корнера који је извео Томић, капитен Крагујевчана Марко Мирић захватио лопту главом, али је Станивуковић добром реакцијом спречио да лопта заврши у његовој мрежи.

Имали су и гости лепу прилику да дођу до почетне предности у финишу првог полувремена и то преко свог капитена Јанковића, који се изненада нашао у изгледне позицији за постизање поготка, али је срећом по Крагујевчане погодио пречку.

Добар ударац Милисављевића са дистанце на самом старту другог полувремену наговестио је нешто одлучније и офанзивније издање домаћина у наставку утакмице, али је већ у 51. минуту уследио прави шок за присталице крагујевачког тима, након што је Радовановић казнио смушену реакцију одбране “црвених” након прекида.

Могли су гости врло брзо да удвоструче предност преко Филиповића, који није успео да захвати лопту после више него употребљивог центаршута Ђурановића. На другој страни, Пецељ је одапео “стрелу” са тридесетак метара која је завршила недалеко од циља, а потом је и Варјачић покушао главом после корнера, али био је то лак посао за Станивуковића.

Шумадинце је у живот вратио резервиста Вељко Трифуновић, који је одмах након примљеног гола заменио искусног Воју Убипарипа у шпицу напада крагујевачког тима. Брзоноги нападач је спретном реакцијом после центаршута Андрића са десне стране донео изједначење својој екипи.

Еуфорија након изједначујућег поготка “црвених” потрајала је свега четири минута, односно до момента када је леви бек Колубаре Андреја Стојановић искористио центаршут капитена Јанковића и поред двојице играча Радничког 1923 послао лопту иза леђа голмана крагујевачког тима Огњена Лукића.

Покушавали су Крагујевчани у последњих двадесетак минута да поново поравнају резултат. Томић је у 85. минуту пропустио да донесе ново изједначење свом тиму, а потом се у шанси нашао и упорни Мирић, али голман Колубаре Станивуковић покупио лопту испред капитена Радничког 1923.

На супротној страни, Немања Андрић се у судијској надокнади времена нашао у стопостотној шанси да потврди тријумф екипе из Лазаревца, али није успео да надмудри Огњена Лукића.

На крају, радост и песма из гостујуће свлачионице и мук и неверица међу играчима и присталицама крагујевачког суперлигаша.

Крагујевчани су и поред овог болног пораза задржали пету позицију на плеј-аут табели са 31 бодом, колико је сакупио и шестопласирани Пролетер. У зони испадања и даље се налазе Нови Пазар са 29 и Металац са 28 освојених бодова.

“Црвене” након Ускрса очекују два узастопна гостовања, најпре у уторак екипи Младости у Лучанима, а потом и Новом Пазару идуће суботе.

АПЛАУЗИ ЗА “СТУДЕНТЕ”

Публика је пред сам почетак утакмице имала прилику да поздрави играче крагујевачког Економца, популарне “студенте”, који су освајањем првог места у Другој футсал лиги Србије изборили повратак у највиши ранг такмичења, Прву футсал лигу Србије.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА  1:2 (0:0)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 1 000.
Судија: Милан Стефановић (Београд)
Помоћници: Иван Микалачки (Зрењанин), Милорад Јовановић (Љиг).
Стрелци: Трифуновић у 62. минуту за Раднички 1923, а Радовановић у 51. и Стојановић у 66. минуту за Колубару.
Жути картони: Андрић (Раднички), Кочовић, Николић, Стојановић (Колубара).

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Варјачић, Пецељ, Андрић, Н. Ковачевић, М. Видовић, Брновић (од 68. Максимовић), Милисављевић, Мирић, Томић, Убипарип (од 53. Трифуновић). Тренер: Ненад Лалатовић.

КОЛУБАРА: Станивуковић, Радовановић, Ђурић, Кочовић, Јанковић (од 88. Тумбас), Стојановић (од 88. Васиљевић), Николић (од 88. Андрић), Марјановић, Бојић (од 74. Лончар), Филиповић (од 68. Младеновић), Ђурановић. Тренер: Верољуб Дуканац.